Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Külföldön van olyan, hogy...

Külföldön van olyan, hogy pogácsa?

Figyelt kérdés
2018. jún. 7. 07:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Van, de nem mindig olyan pogácsa mint ami nekünk van.
2018. jún. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Igen. pl a : scone angol pogácsa ez egy édes pogácsa félbe vágják megkenik vajjal és lekvárral úgy eszik.
2018. jún. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

Amely országokban éltem, ott bizony nem készítenek olyan pogácsát, mint itt egy jobb falusi kocsmában...mertugye az igazi pogácsa mindigis, a jó sok bors-só-vágott+darált tepertőből szívvel-lélekkel gyúrt "tepertős" pogácsa..

oppardón...azokban az országokban a disznót sem ismerik.

más pogácsákat sem ismernek, de helyette van más.

2018. jún. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó: nem tudom, MILYEN országokban éltél, de Európában gyakorlatilag MINDENHOL ismert a disznó!


Ahol nem tartanak, azok a (föleg) mohamedán vallású területek, meg Izrael, viszont nem tartom valószínünek, hogy te CSAK ilyen helyeken voltál eddig.

2018. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

A sertés elterjedtsége eléggé jellemző Magyarországon is, de pl. Drezda környékén is nagyon sok kisüzemi mezőgazdasággal foglalkozó gazdálkodó van, aki háztáji körülmények között tart sertést.

Az utasellátó pogácsa csakugyan liszt+viz volt, de pl. a Penny bolognais pogácsa 180 forint, és nagyon finom. Utána kellene nézni, de szerintem a bécsi Pennyben is van, csak ott drágább lehet, mert Bécsben valahogy minden drágább.

2018. jún. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Van, hiszen - ha régen jelen is van a konyhánkban - nem magyar eredetű. A balkáni országokban, s Törökországban mindenhol megtalálható, de pl. Ausztriában is. Olasz közvetítéssel került hozzánk. Neve latin eredetű, focacea (focus=tűz).
2018. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Konkrétan a pogácsa SZÓ is török eredetű, a készítést is tőlük vettük át.
2018. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

A klasszikus magyar pogácsa nincs. :)


Ahhoz hasonló van, persze, pl. alakra, de ennyi az össz egyezés. :)

2018. jún. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
A focaccianak SEMMI köze nincs a pogihoz.
2018. jún. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A lepény szerintem közel-keleti eredetű, és minden országban van, ahol gabonát termesztenek.
2018. jún. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!