Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Csülkös pacal? (rövidhosszu)

Csülkös pacal? (rövidhosszu)

Figyelt kérdés

Szisztok!szeretnék csülkös pacalt késziteni,viszont pacallal még nem dolgoztam soha.fagyasztott pacallal dolgoznék.

A kérdés az,hogy ki hogy késziti a csülkös pacalt.az egész folyamat érdekel részletesen.

Azért nem a guglit bujom ezzel mert bevált recept kell,nem valami firkálmány :)

Köszi elöre is :)



2018. jún. 15. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Itt ugyan mi a garancia, hogy nem valami firkálmány lesz?
2018. jún. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Guglizzál szépen, mint az értelmes emberek.
2018. jún. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Ha bárkik névtelenül leírják, hogy már háromszor csinálta, te elhiszed és megcsinálod?

Mi van akkor, ha a válaszoló 'elfelejtette' leírni, hogy mindháromszor ehetetlen lett?

2018. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Csíkozott pacalt vegyél, azt már rendszerint előre abálták, így ez a fázis kiesik. Jó sok hagymával csinálsz pörköltalapot, a piros porpaprikával se spórolj, tedd bele a pacalt, kb. 2dl vizet, teszel rá majorannát, őrölt borsot, ha szereted, akkor 2 cikk fokhagymát is. Fedő alatt kis lángon készre főzöd. Ha kell, akkor a vizet pótolod, de már nem 2dl-el, csak annyival, hogy ne égjen oda. Ez a pacalos rész.

A csülköt én minden esetben külön főzöm, mert a 40 év háziasszonyi múltam alatt megtapasztaltam, hogy a pacal és a csülök nem fő meg egyszerre, mert millió dologtól függ.

Szóval készítesz egy finom csülökpörköltet is és amikor mindkettő külön-külön omlós és puha, a bőr remeg és kocsonyás, akkor egybekevered a kettőt és kész!

2018. jún. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

4-es vagyok

Ha mégis abálni kell a pacalt, akkor tedd fel annyi lében, hogy jócskán ellepje. Tegyél az abalébe sót, szemes borsot, kockára vágott hagymát és fokhagymát, babérlevelet

Ebben kell főzni ha nyers 2-3 órát, ha előfőzöttet veszel, akkor 1 órát.


És amit az előző hozzászólásomból kihagytam, a csülökpörkölthöz tegyél egy paradicsomot és egy paprikát!

Mi erősen szeretjük az ilyesmit, ezért csípős paprikát is teszünk bele.

2018. jún. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Én ugyanúgy csinálom, mint a 4-5 válaszoló, feltétlen külön fözd meg a kétfélét, ha mindkettö puha, akkor forrald össze, ha akarod.

De nálunk sokkal jobban bejön, hogy külön adom fel a kettöt és mindenki olyan arányban szed magának, ahogy neki megfelelö. Van, aki több pacalt, és van aki több csülköt szeret, van, aki meg felesben szokta enni.

Igazán nincs különbség munka szempontjából, viszont az egyéni ízlésnek megfelelöen jobban változtatható.

2018. jún. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
4-es és 6-os köszönöm a hasznos válaszokat :)
2018. jún. 16. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!