Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Így kb. összesen hány mg...

Így kb. összesen hány mg koffein jut a szervezetembe egy nap?

Figyelt kérdés

- Forralási eszköz: Teafőző vízforraló, amelyben egy fémkosár van és 30 perc automata hőtartó funkcióval rendelkezik


- Felhasznált víz: 1,5 liter


-Felhasznált teafű: 17 gramm szálas (fémdobozos) twinings earl grey tea


-A vízforaló 90 fokra van álítva és ezen a hőmérsékleten ázik 30 percet a tea


Ízesítés (külön kancsóban): 4 evőkanál cukor és ugyanennyi 50%-os citromlé.



A válaszokat előre is köszönöm!



2018. jún. 30. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Mit számít hogy mennyi vizet használsz fel? Mindegy , hogy 1 mg koffeint magában vagy 10 ml vizzel együtt iszol meg.
2018. jún. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
19:47-esnek: Látom sikerükt kiragadni a lényeget... De akkor a kedvedért egyszerűsítem a kérdést 17 gramm teafűből mennyi koffein nyerhető ki?
2018. jún. 30. 21:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Az aktuális páratartalom és a hőmérséklet lemaradt.

Amúgy 85 mg. Google és egy kis gyors matek.

2018. jún. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja meg az edényed hőgörbéje is, ugyanis nem fogja megtartani 30 percig a 90 fokos vizet :D
2018. jún. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves 23:23 / 23:24 -es: Leírnád (vagy belinkelnéd), hogy, hogyan jött ki neked ez a 85 mg, csak mert egy kicsit kevésnek tűnik nekem. A másik meg, hogy a kérdésben írtam, hogy a teafőző vízforraló hőtartó funkcióval van ellátva.
2018. júl. 1. 11:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Az earl grey tea koffeintartalmát vehetjük 4,3%-nak.


[link]


Ha 17 grammot használsz fel belőle, akkor a teában kb. 731 mg koffein lesz. A koffein legnagyobb része 5-10 perc alatt kioldódik ilyen hőmérsékleten, vagyis ebben az esetben szinte a teljes koffeinmennyiség a teába jut 30 perc alatt. Ha ezt mind megiszod, akkor az napi 731 mg koffeinbevitelt jelent.

A víz mennyiségétől tényleg nem függ a kész tea koffeintartalma.

Az ízesítés sem befolyásolja a koffeintartalmat.

Ha csökkenteni akarod a koffeinbevitelt, akkor a felhasznált tea mennyiségét kell csökkentened, a hőmérséklet vagy az áztatási idő csökkentésének ebből az okból nincs sok értelme.

2018. júl. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 16:37-es!


Nagyon szépen köszönöm a választ! Amúgy nem azért tettem fel a kérdést, mert csökkenteni szeretném a koffein bevitelem, csak kíváncsi voltam, hogy mennyi jut a szervezetembe.


Még azt meg tudnád esetleg mondani, hogy az még mennyi koffeint jelent, ha a teán kívül reggelente megiszok kb. 2 dl 20-22 gramm frissen kávéból készített vákuumos kávét?


Kávéfőző: [link] (Nekem TCA-2 van)


[link] (Nálam, 1 percet szokott a fenti tartályban ázni a kávé, mielőtt elveszem alóla az égőt)


Daráló: [link] (A legfinomabb fokozaton szoktam őrölni a kávét)


A kávé: [link]

2018. júl. 1. 18:04
 8/10 A kérdező kommentje:
Elnézést: frissen őrölt kávét akartam írni
2018. júl. 1. 18:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem rossz eszközparkod van. :)


Nagyjából 180-300 mg közötti lesz a kávéból származó koffeinbevitel. A koffeintartalmat leginkább a felhasznált kávé mennyisége, koffeintartalma és a készítési eljárás határozza meg, de összesen 9 tényezőről tudok, ami befolyásolja. Itt a legnagyobb bizonytalansági tényező a kávéőrlemény koffeintartalma. A te kávéd arabica kávé, aminek koffeintartalma nagyjából 0,7 és 2,2 % között mozoghat, a fajtájától és a termőterülettől függően. De a legtöbb esetben 1 és 1,3% között van, ezzel az értékkel érdemes számolni. Mivel bizonytalan a vásárolt kávé pontos koffeintartalma (nem írják rá a csomagolására), ezért a kész kávénál csak egy értéktartományt lehet meghatározni, amibe nagy valószínűséggel beleesik a valódi érték.

2018. júl. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyógyszertári koffeintabblettával egyszerűbb számolni.
2018. júl. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!