Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Első sushi? Füstölt lazaccal...

Első sushi? Füstölt lazaccal milyen?

Figyelt kérdés

Szeretném megkóstolni a sushit, viszont a közelünkben nincs ilyen étterem,szóval arra gondoltam, hogy otthon próbálnám meg.Sima lazacos nigirire gondoltam(ezt tűnt a legegyszerűbbnek + nagyon jól néz ki).

A problémám pusztán annyi,hogy ugye ez nyers halból van én meg otthon készíteném.Ezért arra gondoltam, hogy először füstölt lazac szeletekből készíteném el (+szója szósz, bár lehet az már túl sós lenne)


Ha füstölt lazacot használok,akkor nagyon más lesz az íze? Vagy elsőre elmegy?



2018. júl. 26. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha te szereted a füstölt lazacot, akkor miért ne? Én valamelyik nap abált szalonnás sushi-t is kaptam a garnélás mellé :D

És nekem ízlett nagyon, szóval legközelebb is kipróbálom. (Elsőnek azt hittem hülyülnek amikor azt mondták hogy az abált szalonnás ott a tálcán:D)

2018. júl. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

A sushi igazából a rizs. A nyers hal az a sashimi.

Nem hiszem hogy túl sós lenne egyébként, a nyers hal sem olyan király :/ akkor inkább nyers marha bélszín ;)

Szóval otthond csináld így ahogy felvázoltad, az igazit meg majd étteremben kéne, ha olyan helyen jársz ahol jó. Nálunk egy jó sushi-s van, pár nappal előtte kell szólni, hogy enni akarsz, hogy frissen készithesse, na igy merek enni. :) De akármilyen kinai étteremben nem.

2018. júl. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

És ha otthon kókányolsz valamit annak szerinted mennyi köze lesz a sushihoz, amihez japán séfek évekig tanulnak és gyakorolnak?


Ez rizses hal lesz, semmi más.

2018. júl. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Ennek annyi köze lesz a sushihoz, mint ha marhapörköltet sonkából készítenél! Valami hasonlóság lesz közte, de nem sok.

Egyébként a sushihoz való rizst sem egyszerü megfelelöen elkészíteni, szóval amit otthon barkácsolsz, az még véletlen sem nevezhetö sushinak, legfeljebb kinézetre hasonlóthat kicsit.

Ha tényleg a sushit meg akarod kóstolni, akkor menj el egy jobb étterembe, ott van esélyed arra, hogy normálisat kapsz.

Rengeteg ember azért nem szereti a sushit, mert ilyen ötthon összetákolt utánzatot próbált, rossz minöségü alapanyagokból készítve, és a hozzávalók nagy részét helyettesítve valami mással, amit könnyebben be tudnak szerezni, vagy amivel szemben nincs elöítéletük - aztán csodálkoznak, hogy nem is ízlik nekik.



Mellesleg a sushi NEM rizs, hanem rizsfalatok különbözö zöldségekkel és húsfélékkel.

A sashimi meg egész más étel, az egyetlen közös, hogy ez halból van.

2018. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tisztában vagyok vele, hogy nem lesz ugyanolyan,de Szegeden nem találtam olyan éttermet, ahol normális sushit lehetne kapni(2 kínai étterem van,az egyik lepukkant,a másiknál meg bunkók a pincérek és a kajáról sem hallottam túl jó véleményeket).

A mirelit sushit meg végképp nem akarom megvenni,akkor már inkább én barkácsolok otthon.

2018. júl. 26. 21:22
 6/9 A kérdező kommentje:

*két kínai étterem van, ahol sushit lehet kapni


Kijavítom,mielőtt valaki megszólna érte :D

2018. júl. 26. 21:30
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
PEdig a mirelit sokkal közelebb lenne hozzá, mint a barkácsolt...
2018. júl. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A sushi japán étel, ezért nem kínai étteremben kellene keresni!
2018. júl. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es ... kínai étteremben sushit?!
2018. júl. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!