Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Létezik diétás mochi?

Létezik diétás mochi?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az egyik fő összetevője a cukor, de sajnos nem ehetek ilyeneket, mivel cukorbeteg vagyok. El lehetne esetleg valahogy diétásan készíteni (szívesen megkóstolnám, kíváncsi vagyok rá)?

2018. aug. 19. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát aligha hiszem,hogy van ilyen változat. Eleve a mochi az ilyen "rizstészta" vagy valami hasonló és lehet az se tesz jót a vércukornak. De ha meg megpróbálnád a cukrot helyettesíteni szerintem íztelen lenne,hisz így sincs túl cukros illetve akármilyen íze,nemhogy még anélkül.
2018. aug. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

Diéta s mennyiség kérdése. Mi itthon egyszerűsített mikrós verziót készítünk, ami lehet, hogy nem mindenkinek mochi, de azért olyasmi. Abban semmi cukor nincs, csak mazsola s gyümölccsel vagy csokival jó (a csokinkban sincs cukor).

Masszív szénhidrátbomba (a csoki ezen javít valamit, de az nem menti meg), nekem nem diétás (attól még ehetném, ha szeretném, csak nagyon óvatosan és ritkán), de nyilván van, akinek igen, hisz sokféle diéta van.


A cukorbetegek sokszor még cukrot is esznek, de azt én sem javaslom. A rizs és a mazsola sem az igazi, de kicsi mennyiségben bizonyára belefér, te ismered a saját diétádat s hogy mennyire vagy érzékeny. Aki cukorbeteget én ismerek, az cukros sütiket is lazán eszik, csak ritkán s nem sokat.


A cukor amúgy könnyen helyettesíthető édesítővel, ha szereted az édességeket, bizonyára van kedvenc édesítőd.

2018. aug. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

Mlg egy megjegyzlés, az első hozzászólás juttatta eszembe. Valóban nincs sok íze a rendes mochinak sem, hisz a rizslisztnek sincs és a cukor is csak édes. Ezért szokták megtölteni.

Nos, a mikrós mochit én rossznak tartom, de amikor víz helyett részben finom, édes befőttmeggylével készítjük, az finom és akkor én is kiveszem belőle a részem :) A színe is csodás úgy. Úgyhogy érdemes feljavítani a cuccot, főleg, ha nem töltöd meg valamivel. Mert meg lehet, édes adzuki babkrém a tipikus, de jégkrém, eper, fekete szezámkrém és sok más is mehet bele, a youtube tele van ilyenekkel. De minek elbonyolítani, ha a meggylé maga a tökély? :D

2018. aug. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem értem az utolsó második kérdés miért lett lepontozva. Én is nagyon sok más cukorbeteget ismerek, akik azért nem vetik meg az édességet. Persze ezt nem tartom követendőnek, nagyon veszélyes lehet! De azért megpróbálom majd. A rizsliszt nekem nem lenne vészes szerintem. Kedvenc édesítőm az eritrit egyébként.
2018. aug. 20. 21:48
 5/6 anonim válasza:
100%

Legjobb tudomásom szerint az eredeti japán mochiban egyáltalán nincs cukor. Megkérdeztem pár japán ismerősömet is, és mind azt mondták, hogy a tradicionális japán édességek (köztük a mochi) receptjeiben nincs cukor; legfeljebb egyes újabb, megreformált változataikban.

A japánok édesítőszer gyanánt általában édeskés vörösbabpasztát (anko) és pörkölt szójabablisztet (kinako), vagy gyümölcsöket használnak.

2018. aug. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

(Jól karbantartott) Cukorbetegként egyszerűen muszáj hozzászólnom ehhez, mégha régebbi diskurzus, akkor is. Remélem azóta tudjátok már, hogy a cukorbetegeknek nem a cukorral van elsősorban "bajuk", hanem a GYORS FELSZÍVÓDÁSÚ SZÉNHIDRÁTTAL és a MAGAS GLIKÉMIÁS INDEXSZEL. A cukorra mindkettő igaz, de ez nem jelenti, hogy T1D-nél kis mennyiségben (és nyilván nem töményen) nem fér bele.


Nem kioktatásnak szánom, de elkeserít, hogy az emberek mennyire nincsenek tisztában alapvető dolgokkal a cukorbetegség kapcsán, habár mindenki ismerősi körében találni már ezzel az állapottal élő személyt.


Üdv

2022. dec. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!