Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Sushi elkészítése sushi-zu...

Sushi elkészítése sushi-zu nélkül?

Figyelt kérdés
Itthon szeretnék sushit csinálni de nincs rizsecetem (és kicsit sajnálom is rá a pénzt), anélkül milyen a sushi? Esetleg mivel lehetne helyettesiteni ami olcso es könnyen beszerezhető?

2018. aug. 23. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel.


A sushi legfontosabb összetevője a rizs. Aminek a minősége és ízesítése egyetemi szintű tanulmány egy sushi szakács életében. Nem lehet bele mást tenni.


Kb. 600 ft-ért lehet venni, annyi talán belefér.

2018. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

A sushinak az egyik leglényegesebb része a rizs, rizsecet - ha sajnálod rá a pénzt, akkor egyél étteremben sushit, ne otthon barkácsolj valamit, aminek semmi köze az eredetihez!

Ez kb olyan lenne, mintha marhapörköltet marhahús és paprika nélkül akarnák készíteni!

2018. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Ez tipikusan az, hogy kispórolsz belöle mindent, ami kell bele, és utána meg megállapítod, hogy a sushi igen rossz, ehetetlen étel.

Nem véletlen, hogy az eredeti suchikészítök több ÉVIG tanulják az elkészítési módot, ahol igen lényeges az egyes összetevök minösége!


Eleve kizárt, hogy egy normál háztatási "szakácskodó" képes legyen akarcsak (a lehetö legalacsonyabb szinten is) elfogadható sushit készíteni, még megfelelö alapanyagoból is, nemhogy ilyen "mindent mással helyettesítek" kókányolással.


Ha jó sushit akarsz, akkor menj el egy normális japán étteremben (NEM kínai büfébe!) és ott egyél, minden egyéb csak csalódás lesz. (Feltéve, hogy nem sajnálod erre is a pénzt - de akkor meg minek akarsz olyasmit enni, ami olcsón nem létezik, nem létezhet!)

2018. aug. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Ugyan már, sushit a legkönnyebb csinálni, sose értettem mit bonyolítanak ezen ennyit, az első sushim megvolt 5 perc alatt és tökéletes lett, vettem hozzá rizsecetet, biztosan van olcsó is, én mindig barnarizs ecetet veszek, simán lehet, hogy normál ételecettel is működik.
2018. aug. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Az utolsó nem evett még rendes sushit.
2018. aug. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Én már igen jó helyeken ettem sushit, de nem tehetek róla, ha nekem még rizsecet nélkkül is remek a sajátom is :) A rizs jó, a zöldség jó (mindig növényi sushit eszem itthon), az nem érdekel, hogy ki szerint nem sushi... Úgyhogy a kérdező szerintem megpróbálhatja, hátha bejön neki úgy is. Amúgy van rizsecetem, de tuti csináltam már nélküle is. A nori kell, a szójaszósz és a wasabi (amiből sosem kapok jót) kell - de a kollégáim ezeket is kihagyták és jobban tetszett nekik az eredmény... Ízlésről felesleges vitatkozni, van egy csomó étel, amit az emberek jobban szeretnek az eredetitől eltérően enni... Nincs ezzel baj.


De ami az utolsó kérdést illeti, nem annyira nehéz ám rizsecetet szerezni s igazán nem drága, főleg, hogy kevés kell belőle. A nori nekem jobban megdobja az árat, makikat szoktam készíteni, rendesen fogy.

2018. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

ma 16:49-es: a,it te csinálsz, annak semmi köze a sushihoz, eltekintve attól, hogy rizs van benne!

Javaslom, egyszer egyél IGAZI, japán suschit, és akkor rájössz, hogy mennyire fogalmad sincs arról, hogy mennyire vacak, amit te barkácsolsz!

2018. aug. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 ettem már ilyen számodra megfelelő, kis idióta sznoboknak való helyen is iszonyat drágán szusit, finom volt amúgy, de ennyire azért ne legyél már hülye, fogalmad sincs milyet csinálok otthon, addig nem kellene véleményezni.
2018. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!