Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A miccs az román, vagy erdélyi?

A miccs az román, vagy erdélyi?

Figyelt kérdés

2018. okt. 14. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szó eredetét megnézed, elég egyértelműen román. De ilyen ételt nagyjából minden környékbeli nép csinál, szóval az étel nem feltétlen román (sem magyar) hanem annál szélesebb körben ismert.
2018. okt. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2018. okt. 14. 19:06
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Román

[link]

2018. okt. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

4-es vagyok

Egy Szasz Botond nevű elmebeteg ezt írta privátban nekem:

"Remélem egyszer találkozol pár szörős talpúval ,és kitépik a nyelvet te raszista köcsög."

Lehet, hogy túl fárasztó nap van mögöttem, de elmagyarázná nekem valaki, hogy a válaszomból hogy sikerült ennek az idiótának erre a következtetésre jutnia? :)

2018. okt. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hármasnak szánta :)

A többi hozzászóló viszont már válaszolt a kérdésre, így én nem ragoznám tovább. Maximum annyit tudok hozzáfűzni, hogy nagyon szeretjük. Édesanyám székely, ezért elég sokszor fogyasztottuk.

2018. okt. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csevabcsika..
2018. okt. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően román. De csomó helyen erdélyi jellegzetességként árulják, s meg Erdélyben utazáskor is hagyományos erdélyi-magyar ételnek adták vendékségben.

Szóval eredetét tekintve balkáni (,mint a csevapcsicsa meg hasonlók). De az erdélyi konyha része is (hiszen mégis csak Romániaban van).

2018. okt. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
61%
Roman 100 % ban , akarhogy is tagadjak az " erdelyiek "
2018. nov. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám románnak, sok helyen csinálnak Románián kívül.
2018. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!