Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen sütit kóstoljak meg...

Milyen sütit kóstoljak meg Amszterdamban? Melyik a legkevésbé durva?

Figyelt kérdés

2019. jan. 21. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, mit értesz durva alatt, de a stroopwafelt ne hagyd ki :D És szerintem az olieboltól sem leszel rosszul, az ilyen fánkszerű dolog.

Valamint nem desszert, de én a helyedben a sültkrumplit mogyorókrémmel is megkóstolnám (patat met pindasaus). Amúgy kifejezett nemzeti ételük nincs.

2019. jan. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Hogyne lenne nemzeti ételük pl szalonnás palacsinta stroop-pal, stroopwaffel, stroopból van valami almás verzió is, mazsolás kenyér, vagy a csokival megszort vajaskenyér, pindakaas (mogyoróvaj, kicsit más, mint az amcsi). Minipalacsinta szerűségek, azt is stroopal öntik nyakon. Drop -édesgyökérből fekete gumicukor szerűség (borzasztó vacak amúgy). Füves süti.

Hering-piacon kell enni.

Stampot (kb krumplipüré római vagy fodros kellel)- ehhez holland kolbászt (kb krinolin) vagy húsgombócot esznek, zöldborsóleves, paradicsomleves (kb mint egy marhahúsleves, leszűrve, hús vissza, paradicsompüré bele).

2019. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Ka meg a kismilliónyi sajt
2019. jan. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Hát itt nem sokan értik meg a kérdést :D menj be egy kávézóba és kérdezd meg az eladókat, hogy egy “közepes” sütinek mit ajánlanának. :)
2019. jan. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amelyik kevésbe durva az a Rákóczi túrós.
2019. jan. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!