Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A magyar konyha hány receptet...

A magyar konyha hány receptet tartalmaz?

Figyelt kérdés
Világkonyha vagyunk, a francia, a kínai és az indiai konyhák melett, de vajon hány féle ételünk van?

2019. jún. 3. 17:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Elöször is még véletlen sem világkonyha a magyar, ezt MO-on kívül sehol nem állítja senki.

Másodszor külföldön általában nem igazán ismert, legfeljebb arról, hogy minden agyon van csípös paprikázva meg úszik a zsírban.

Azt meg, hogy hány recept van, még véletlen sem lehet megmondani, mert egyrészt rengeteg "magyar" recept igencsak nemzetközi, másrészt egy csomó meg csak kis változtatásban különbözik a többitöl (pl fözelékek, zöldséglevesek esetében a beletett zödlségek mások csak), ezeket nem igazán lehet külön ételnek venni.

Szerintem valahol 100-és 500 közt lehet maximum, de akkor már a helyi variációkat is belevettük.

Viszont már MO-on is a legtöbben kb 50 ételt ismernek legfeljebb, és azok éppen a legunalmasabbak. (Ha nem hiszed, keress rá arra, hogy valakihez külföldi vengég jön vagy ö akar külföldön magyaros ételt fözni, a javasolt ételek többsége kimerül a pörkölt, paprikás, gulyás, rakottkrumpli, töltöttt káposza felsorolásával)

2019. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%

Kettőt.

Minden étel vagy pörkölt vagy főzelék.

2019. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
ma 21:02-es: TE sem tudsz fözni, ha képes vagy ilyet leírni!
2019. jún. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%

Abban az esetben, ha szerinted húst tartalmazó étel = pörkölt, és zöldséget tartalmazó étel = fözelék, akkor a te nézetedböl igaz az állításod, csak éppen nem helytálló.

Ugyanis húst nem csak pörköltnek lehet elkészíteni és zöldséget sem csak fözeléknek, és ha csak ennyi a fözéstudományod, akkor az gyakorlatilag nulla.

2019. jún. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%
Ezeket a feltételezéseket Te tetted, nem én.
2019. jún. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

"Ezeket a feltételezéseket Te tetted, nem én."

Ha nem is gondoltál ilyen feltételezésekre, akkor pláne igaza van a másik válaszolónak, és még annyira sincs semmi értelme annak, amit írtál.

2019. jún. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Valaki tudja a választ, vagy csak egymással veszekedtek? De szerintem sem minden ételünk zsíros...Pl.: Szilvásgombóc, az Újházi tyúkhúsleves, vagy a gombás szelet sem zsíros,meg a rántott karfiol sem.Én úgytudom hogy a Gundel Károly szakácsképző iskolában, meg a Párizsban tanuló szakácsok is azt tanulják hogy 4 világkonyha van: A Magyar, a Francia, a Kínai és az Indiai.
2019. jún. 4. 22:27
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

"Én úgytudom hogy a Gundel Károly szakácsképző iskolában, meg a Párizsban tanuló szakácsok is azt tanulják hogy 4 világkonyha van: A Magyar, a Francia, a Kínai és az Indiai."


Nem jól tudod, a magyar képzöben esetleg, de máshol meg sem emlitik a magyar konyhát.

2019. jún. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor biztos a sok külföldi ismerősöm, Svédek, Németek, Franciák, mind roszul tanulták....
2019. jún. 8. 17:14
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Én 30 éve élek Németországban, a lányom itt tanult ki szakácsnak és 15 éve dolgozik egy neves étteremben. Ök (SEM) tanultak semmit a magyar konyháról, meg sem említették nekik, hogy egyáltalán van ilyen.

De az itteni ismerösök sem tudnak jóformán semmit róla, csak annyit, hogy Gulasch, Paprika, scharf, fett - és ennyi.

2019. jún. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!