Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak, ha túl zsíros...

Mit csináljak, ha túl zsíros lett a rakott krumpli?

Figyelt kérdés

Sajnos a kolbász miatt lett ilyen. Csak az tűnt fel, amikor karikára vágtam, hogy milyen puha, szinte krémes a kolbász. Még gondoltam is, de jó, legalább nem lesz túl száraz. Nem lett. Konkrétan az egész rakott krumpli tocsog a paprikás zsírban. A kolbász szinte csak zsír volt.

Hogy tudnám leitatni a felesleget? Vagy legalább egy részét? Persze jól összesült a tejföllel is, de így is tocsog a zsírban!



#konyhai praktikák #túl zsíros
2019. júl. 24. 20:38
 1/6 anonim válasza:
100%

Kenyeret tunkold bele kicsit 😂

Vagy nemtom

2019. júl. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fedd le az edényt és öntsd le róla, mintha a krumpli főzőlevét öntenéd le!

Vagy ha tűzhelytepsiben van, akkor az egyik oldalát kicsit támaszd fel, hogy egy sarokban összefolyjon a zsír és utána kanállal meregesd ki!

2019. júl. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fedd le öntsd ki alóla , hajnalban ha meghűlt tedd a hűtőbe . Mikor kiveszed felmelegítés előtt a maradék egybe zsírok kivehetők . Paraszt lángolt kolbik stb mind 75 % szalonna a többi mócsing .
2019. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Az miért baj? Rakott krumpli úgy az igazi, ha jó szaftos.


Egyébként nem muszáj leöntögetni, egyszerűen amikor kiszeded az adagot a tányérra, teszel alá egy szalvétát. Fel fogja itatni a felesleges zsírt, te meg közben nyugodtan ehetsz.

2019. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyok konyhatündér, én előre a tepsi aljába szoktam szórni zsemlemorzsát. :D

Nem tudom ez mennyire elfogadott módszer.

2019. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Végülis majdnem minden tanácsot kipróbáltam, sokkal jobb a helyzet!
2019. júl. 24. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!