Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagy szemű szárazbabot el...

Nagy szemű szárazbabot el lehet úgy tenni hosszú távra, hogy ne kelljen főzni, és ehető, puha legyen amikor előveszem?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a bolti konzervbabok ízét, és szívesen kipróbálnám milyen babot tartósítani így otthon

2019. aug. 6. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Megfözöd majdnem egészen puhára (nagyobb mennyiséget) és adagokban lefagyasztod. Kiolvasztás után mire felforr, addigra pont jó lesz az állaga. Csak arra kell figyelni, hogy hütöben olvaszd ki akkor olyan lesz, mintha akkor fözted volna frissen.
2019. aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
2019. aug. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

#1

Ha fagyosan teszi a forró lébe, akkor nem kell, sőt nem is szabad kiengedni!

2019. aug. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Közben olvasom, hogy főzés nélkül szeretnéd ezt az eredményt.

Hát az nem fog menni!

2019. aug. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
2019. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Átkutattam a netet és tényleg nem lehet főzés nélkül eltenni babokat ahogy akartam volna: de még főzve is újra kellene forralni őket úgy hogy benne vannak az üvegben


Túl sok munka, inkább beáztatom egy nappal előtte a babokat: egy jó sűrű, füstölt sonkás, babos levest kívánok már régóta :D

2019. aug. 6. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6

De a füstöltet főzd előre hagymás, babérleveles, szemes borsos vízben és amikor az már jó, hagyd a lében és másnap azt a leszűrt lét használd a leveshez.

Ha nagyon sós, akkor csak arányosan, hogy a levesed ne legyen túl sós.

A füstöltet kockázd fel és csak az utolsó öt percben, amikor már a bab is jó, akkor tedd a levesbe!

2019. aug. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok

Ha már nekiállsz, akkor csinálj több adagot, mert azt már viszont gond nélkül fagyaszthatod!

2019. aug. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!