Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pangasius (ázsiai cápaharcsa)...

Pangasius (ázsiai cápaharcsa) hal tényleg veszélyes? Vagy egyszer meglehet enni?

Figyelt kérdés
Vettem egy csomaggal aztán utánanéztem és olvastam hogy felejtsük el, veszélyes, stb. Vagy ezt az egyet megehetem?

2019. aug. 20. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Én már többször is ettem és még élek.
2019. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Ja, mérgező halakat árulnak <facepalm>.....Ne legyél már hülye!
2019. aug. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hülye, de eskü becsuszott kicsit a barna, konnyen tudják manipulálni az embert az ilyenek. Amúgy ízre jó?:)
2019. aug. 20. 20:01
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem. De nem is hinnem, hogy veszelyes, csak sz/r.
2019. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Utálatos a pangasius, tipikus ázsiai mű szar. Rántsd ki, és majd figyeld meg a "húsát" mint a takony olyan, bár zsíros, de ennyire nem szabadna szétmennie.


Én évekkel ezelőtt vettem filé formájában, mert kinézetre normálisnak látszott, egy felet ha megettem, ment a kukába.

2019. aug. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem a legjobb ízű és minőségű hal, de nem is ezzel van a legnagyobb probléma, hanem ahogyan tartják és tenyésztik: minősíthetetlen higiéniai körülmények között, miközben génkezelt táppal, antibiotikumokkal meg még ki tudja, mivel tömik. Leginkább ezért vált szitokszóvá az utóbbi időben a hozzáértők körében. Meg azért, mert olcsósága miatt a hozzá kevésbé értők, akikből Magyarországon azért elég sok van, hiszen nem sok halat fogyasztunk éves szinten, előszeretettel veszik, és ez akadályozza a jobb minőségű halak elterjedését. Ettől függetlenül egyszer nyugodtan megeheted, bajod biztosan nem lesz tőle. Meg legalább lesz viszonyítási alapod, ha legközelebb majd másfajta halat veszel.
2019. aug. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem veszélyes, max. az ízlelő bimbóidra. Arra viszont nagyon.
2019. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

20:53 Ugye tudod, hogy te is génkezelt tápot eszel, mikor pl. sajtot eszel? Minden sajtot génkezelt enzimekkel készítenek. De a repce se ilyen ám eredetileg :)


De Mo-n nem lehet GMO-s ételt árusítani, gondolnád, hogy minden be van vizsgálva rá, leveszel egy mustárt a polcról az is.

2019. aug. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén: szerinted forgalomba kerülhetne olyasvalami, amitől rövid távon feldobod a pacskert?
2019. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Én is olvastam róla utólag, hogy az olcsóbbnak számító fagyasztott tescos Pangasius ócska, de kétlem, hogy ha fogyasztásra alkalmatlan, akkor forgalomba hozható lenne. Megettük, nem volt vészes az íze. Azóta nem vettem, mióta elterjedt az a rémhír,hogy szennyvizekben élnek. Van a drága fajtája, állítólag az az egészséges. Kb. háromszorosába kerül, mint a fagyasztott zacskós.
2019. aug. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!