Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A szarvasmarha magzatburok...

A szarvasmarha magzatburok emberi fogyasztásra alkalmas?

Figyelt kérdés
Szarvasmarha telepen dolgozok és sokszor elgondolkodtam rajta hogy milyen lehet ropogósra sütve. Nem vicces akartam lenni,tényleg érdekel!
2019. aug. 27. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki!
2019. aug. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a méhlepény igen.
2019. aug. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

...én se voltam biztos benne, gyorsan utánanéztem, igen, az egész magzatburok ehető.

Régebben (vagy most is?) ha ellett egy tehén a dögös cigányok mindig elkérték a "tehén poklát" és megsütve, megették.

Ez a "pokol" nem azonos azzal amit manapság pokolnak hívunk.

Ennek a szónak a burokkal van közös eredete, a pólya, (néhol régiesen póka) vagy a borogat szavakkal rokon.

2019. aug. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tűnik szélsőségesebbnek a pacalnál. Köszönöm szépen a segítséget.☺
2019. aug. 27. 10:54
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Bár szerintem leírhatatlanul undorító, de tulajdonképpen semmilyen racionális okot nem tudnék felidézni, hogy miért ne lenne emberi fogyasztásra alkalmas. Nincs benne semmi mérgező. A legrosszabb, ami történhet, hogy nem lesz guszta/finom.
2019. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!