Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért marad darabos a krémleves?

Miért marad darabos a krémleves?

Figyelt kérdés

A múltkor karalábéból, répából és krumpliból készítettem kremlevest. Nagyon darabos maradt, konkretan at kellett szűrni és maradt egy zöldségpüré.

Most brokkolikrémlevest főztem, direkt hagytam a brokkolit szétfőni, de az eredmény ugyanaz.

Korábban nem volt ilyen problémám, főleg nem brokkolival.

Egy elég erős Bosch aprítógépem van, próbáltam a késes aprítóval, utána a jégtörővel, majd botmixerrel is nekiestem. Vízzel is hígítottam.

Korábban volt egy márkátlan turmixgépem, de azt elajándékoztam, mivel feleslegesnek tartom, hogy ennyi kütyü legyen a konyhában.

Valaki járt már így? Lehet, hogy mégis turmixgép kellene?



2019. okt. 10. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én egy noname botmixerrel szoktam a különböző krémleveseket és igazából eddig mindent tökéletesre sikerült vele.
2019. okt. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A krémlevest krémesíteni kell: botmixerrel.
2019. okt. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Botmixert használj a krémleveshez. És ne főzd túl a zöldségeket, élvezhetetlen lesz a leves, a botmixer gyönyörű krémesre varázsolja a zöldségeket.
2019. okt. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Írod, hogy végül botmixerrel is nekiestél. Hát nem tudom, de se az aprító, se a jégtörő nem alkalmas krémes állagot elérni. Botmixerrel igen. Ha olyan típusú, akkor egyszerre csak keveset, több részletben pürésítsd, az lehet a gond, hogy egyszerre turmixolod, mixerezed az összeset. Nem tudom, mekkora adagot főzöl, de nekem az a tippem, hogy sokat akarsz pépesíteni egyszerre, ezért nem készíti a gép homogén állagúra.
2019. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Botmixert nagyon ritkán használom, nem szeretem, eddig mindig vagy turmixot, vagy aprítót használtam. Magához az aprítógéphez járt is egy zöldségkrémleves recept (ezt nem próbáltam). 1,75 literes az apritom, kb. 8 deci megy bele egyszerre, 2 részletben szoktam lezúzni. Na mindegy, legközelebb megpróbálom botmixerrel.
2019. okt. 10. 16:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
En is a botmixert javaslom, en ugy ahogy fott a cucc a fazekban szoktam nekiesni, es mindig szep kremes lesz.
2019. okt. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Túlbonyolítod. A fazékban egyszerűen botmixerrel simára lehet készíteni a krémlevest, egyedül arra kell figyelni, hogy mozgasd időnként benne, különben alulra leszívja magát a botmixer, ott pedig nem halad a munkával.
2019. okt. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kérlek ne nézzetek mar hülyének, nem vagyok gyerek, gyakran főzök. :D Irtam is, hogy korabban sosem volt problémám, illetve hogy nem szeretek botmixert hasznalni, eppen ezert használtam korabban turmixgépet. Kíváncsi voltam, hogy mas próbálkozott-e aprítóval, tapasztalt-e ilyesmit.

Köszi a válaszokat.

2019. okt. 14. 15:05
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta beszereztem egy minőségi turmixgépet, és soha ilyen lágy, krémes levest nem készítettem még, mint ezzel, pedig a recepten nem változtattam semmit. Szóval ez volt a ludas. :)
2020. febr. 3. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!