Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mikróban hogyan kell a fagyasz...

Mikróban hogyan kell a fagyasztott pizzát sütni?

Figyelt kérdés

100% grillre kell állítani?

Hány percig kell sütni?



2019. okt. 16. 13:45
 1/6 anonim válasza:
100%
Én úgy szoktam hogy beteszem grillre és akkor veszem ki mikor már rá olvadt a sajt. De amúgy én már csináltam úgy is hogy nem állítottam át grillre csak ráteszed egy tányérra és kb 7-8 perc alatt kész van.
2019. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Tedd ki 45 percre az asztalra mielőtt betennéd , iszonyat sok energia mire kopp jegesről átmelegszik .
2019. okt. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mármint bolti mirelit pizza?

Nincs rajta a dobozon?


Én 750 wattos régi mikróval 3 percre és 10 másodpercre szoktam állítani, pizza fokozaton (mert hogy az enyémen van ilyen).

Ez pont elég szokott lenni.

2019. okt. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, bolti mirelit pizza. Csak annyi van a csomagoláson, hogy mikróban is süthető, míg barna nem lesz.

Laikus vagyok, csak annyit tudok(?), hogy grill fokozaton süt, amúgy főz.

Viszont ezek kombinációi is vannak, pl. 67% grill + 33% normál, ill. fordítva, és nyilván ezeket is kell/lehet használni bizonyos ételeknél.

Ezért kérdeztem, hogy a pizzánál melyik a jó.

2019. okt. 16. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy egyik sem tökéletes, és olyan sok dologtól függ még az a tökéletlen végeredmény is, hogy ezt leginkább kitapasztalni tudnád.


Amivel én kezdeném a kitapasztalást:

-Először is felolvasztanám, úgyhogy mikrohullámmal adnék neki kb "félgőzzel" (legyen mondjuk 400 watt) 3 percet.

-Utána átforrósítanám az egészet, ez legyen újabb 3 perc max. mikrohullámon.

-Utána meg csak felső sütés, mármint grill, ami a csövön kifér, azt meg nézegetném, hogy mikor lesz kész, tippre azt mondanám, figyelembe véve a nem túl izmos grill teljesítményüket, 8-12 perc szerintem kell hogy legyen némi pirultsága.


Egyébként... mióta normál konyhám van, magamnak gyártom a pizzát, de amíg csak egy konyhának hazudott lyukam volt, én is vettem mirelit pizzákat, igaz, én akkor gázos sütőben sütöttem.

Na a lényeg, hogy anno az V. kerületi doktornak (dr oetker :)) a guseppe pizzáit vettem, ez kimondottan egy vastagtésztás pizza.

Aránylag jól elő van sütve, és laza a tésztája.

Mivel egy mikrohullámú sütő fényévekre van egy 350 °C-on ketyegő kemencétől, logikus döntésnek gondolom, hogy alapból egy jól előkészített pizzát válassz, a legjobb esélyt megadva magadnak egy aránylag elfogadható minőséghez. Ezzel a pizzával viszonylag könnyű bánni, egyszer próbáld ki!

2019. okt. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

...amúgy a 2/3 rész grill, 1/3 rész mikro nem hangzik rosszul, de ez a képlet is több ismeretlenes. Mit csinál előbb a gép? Vagy felváltva kapcsolgat ide oda? És mindig visszahűl a grill fűtőszála?

Egy próbát megér, de azt tudni kell, hogy a mikrók programjai nagyrészt idióta parasztvakítások, semmire nem jók. Jobb a józan ész, a személyes kontroll, és a tapasztalat.

2019. okt. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!