Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A szilikon kuglóf forma...

A szilikon kuglóf forma önmagában is használható? Nem roskad össze?

Figyelt kérdés
Szeretnék kuglóf formát és szinte csak szilikont látok mindenhol, de az annyira puhának tűnik. Hogyan kell használni? Kell hozzá valami külön merev forma, amiben megáll vagy magától is tartja a formáját, amikor tele van tésztával?

2019. okt. 17. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Elvileg tartja a formáját. Lehet, hogy több féle ilyen forma is van, én 1-szer használtam ilyet, úgyhogy összehasonlítani nem tudom, az tartotta a formáját, ilyen téren nem volt gond.


Viszont ha sütöttél már kuglófot fém formában, akkor kidobhatod azt a receptet! A szilikon ezerszer jobb hőszigetelő a fémnél!

Amíg egy fém formánál sül kívül, belül, ráadásul pont azért olyan a kuglóf forma, hogy belül is süljön, addig egy szilikonban hosszú ideig csak ott sül a tészta, ahol levegő éri! Alig bír a hő áthatolni a szilikonon.

Szerintem majdnem dupla annyi idő volt mire megsült, mint egy fémben.

2019. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Intersparban pont ma néztem kuglófformát, legalább négy féle normál (nem szilikon) volt.
2019. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Tepsire kell rakni, ugy kell beleonteni a tesztat, ezutan a tepsivel egyutt mehet a sutobe. Kozvetlenul a format ne emeld meg, mert elfolyik a massza.
2019. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Én a Sütő rácsot kiveszem és úgy azon töltöm meg a Szilikon formát

Mindig szép lett pedig amatőr vagyok:)!

2019. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
És nekem ellenkező a tapasztalatom az egyik valaszoloval amikor fém formában sutottem megégett :(
2019. okt. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"amikor fém formában sutottem megégett :("

Ez nem ellenkező tapasztalat, hanem rossz tapasztalat a fém formával kapcsolatban. De az, hogy neked abban odaégett, lehet, hogy egyszerűen csak attól volt, hogy túl sokáig sütötted, vagy túl magas hőfokon.

2019. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem tényleg ez a tapasztalatom, ugyanaz a recept szilikonban jo lett fémben oda égett . De kinek mi,ki kell tapasztalni nekem egy 20 éves Gáz sutom van semmi extra.
2019. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!