Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fondant megolvad mit csináljak?

Fondant megolvad mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Először van dolgom fondanttal... A fiam születésnapjára készítenék tortát. Először is elkészítettem a fondantot illetve van itthon bolti is. Figurát szeretnék készíteni az egyikből a másikal pedig bevonom a tortát, de amint hozzá érek megolvad nem tudok vele dolgozni állandóan a hütöbe kell visszatennem, ha elkezdem formázni a figurám. A spejzbe is olvad ezért rakom a hűtőbe. Mi a probléma, hogy tudnák figurát keszíteni, anélkűl hogy szétesne?

#olvadás #fondant #figura készítés
2019. okt. 27. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Fondantból nem szoktak figurát csinálni. Marcipánból kell.
2019. okt. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Gyúrj hozzá apránként annyi kétszer átszitált porcukrot, addig amíg keményebb nem lesz, de még nyújtható. Dolgozz gumikesztyűben. A torta bevonat alá kenj vajkrémet, akkor nem olvad meg, és szépen rátapad.
2019. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy túl meleg van a konyhában, vagy nagyon magas a páratartalom.
2019. okt. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, ki fogom próbálni!
2019. okt. 28. 21:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A fondantot, illetve a fondantos tortát nem szabad hűtőben tárolni. Száraz hűvös helyen! A figurákhoz marcipán kell, azzal jobban tudsz dolgozni. A fondant alá pedig szigorúan, vajkrém kerüljön, ami vaj és porcukor habosra keverése által alakul ki.
2019. okt. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ma lesz a nagy nap h össze állítom a szülinapi tortáját a fiamnak, nagyon izgulok, remélem sikerűl! :)
2019. nov. 8. 05:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fog sikerülni, ha fondanttal akarsz figurát.
2019. nov. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Össze raktam a tortát, jól néz ki figurákat nem csináltam végűl csak a tortát vontam be,meg díszítettem vele. Sam a tűzoltó tortát készítettem Sam figurát vettem rá a többi ehető ;) :)
2019. nov. 8. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!