Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húslevest le lehet fagyasztani?

Húslevest le lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés

Sosem fagyasztottam még semmilyen ételt

És mivel itthon csak én vagyok leveses, arra gondoltam hogy ami nem fogy el általam azt akár lefagyasztani kisebb adagokban..

Műanyag dobozom az van. És ha megkivanom cak eloveszek egyet.

Meddig áll el így?


2019. nov. 3. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

A levét le lehet fagyasztani simán, 3 hónapig eláll. Én félliteres palackban szoktam lefagyasztani csak a levet, és azt használom krémlevesekhez, rizottóhoz, ilyenekhez.

Ha csak zöldség van benne meg hús, úgy is lefagyaszthatod, szintén eláll 3 hónapot (többet nem próbáltam). Kiolvasztod, átforralod, és teljesen jó.

Viszont a krumplit, tésztát, azt nem lehet lefagyasztani vele, íze/állaga elég szörnyű lesz kiengedés után.

Még azt is ajánlanám, hogy fagyassz le először csak 1 adagot, és próbáld ki, hogy neked mennyire jön be utána kiengedve, visszaforralva. Ha élvezhetőnek találod, akkor utána már több adagot is tehetsz el.

2019. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%
Le lehet, tésztát ne annak undorító állaga lesz, a többi teljesen jó
2019. nov. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
94%
Hát hogyne lehetne, semmi szükség arra, hogy adagonként kísérletezz, egyértelműen semmi baja nem lesz. A zöldséget nem érdemes, mert az összeplöttyed.
2019. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!