Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van ötletetek MENTES gasztroaj...

Van ötletetek MENTES gasztroajándékra?

Figyelt kérdés
Mindenkinek gasztro ajándékokkal készülök majd idén karácsonyra, de a noveremnek nem tudom mit keszitsek, nagy életmód valtasba kezdett lassan egy éve, cukrot es feherlisztet egyáltalán nem fogyaszt, illetve még ki tudja miket :D Van vmi mindenmentes otletetek, amit ajandekba keszithetnek? :)
2019. nov. 3. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Persze, egy tal jegkocka. Glutenmentes, cukormentes, alacsony kaloriatartalmu, vegan, es persze GMO-mentes is.
2019. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Készíts csomagot, rakj bele magokat (lenmag, chia mag, kesudió, dió stb), esetleg Szafi free vagy Dia wellness termékeket, mellé gyümölcsterméket, desszertet (pl. Édenszelet, meg Csinta gyümiszelet - ezeket ismerem), van cukormentes cappuccini por (kb minden nagyobb boltban kapható, névre nem emlékszem, de dobozos), cukormentes szaloncukor.

Ha pedig inkább készítenél valamit, akkor az aszalt gyümit ajánlom, többfélét készíts, tedd klafa visszazárható befőttesüvegbe. :) vagy készíts cukormentes dzsemmet pl. narancsból

2019. nov. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

lekvár, abba csak gyümölcs kell (nem, nem kell bele cukor) - szilvát még lehet szerezni, abból csinálsz egy kanál is megáll benne lekvárt (ecettel kilötykölsz egy lábast, bele a megtisztított, felezett szilvát - héja marad, és szép lassan főzni kezded, kavarni tilos)


itt van pár recept, ami eláll: [link]



méz játszik?

mézben elrakott magok (dió, mandula, mogyoró)


likőr - veszel cukorozatlan aszalt gyümölcsöt, beletöltöd egy üvegbe, hogy negyedéig legyen kb, felöntöd annyi mézzel, hogy ellepje, a maradék részt meg kitöltöd vodkával, két hét kell neki, mire jó lesz, addig naponta egyszer fel kell rázni

2019. nov. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Írj rá, hogy te is szeretnél lefogyni egy pár kilót, adjon pár tippet, hogy ő miket szokott venni, milyen termékeket szeret és ajánl neked is.

Ezekből aztán tudsz összeállítani csomagot, és akkor biztosan tudod, hogy ezeket használja is.

2019. nov. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is mindenképp derítsd ki, hogy miket nem fogyaszt és mit szokott enni.

Addig kár tippelgetni, hogy mit kéne adni.

2019. nov. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Elöször is szedd össze, mi minden az pontosan, amit nem eszik.

Ugyanis lehet, hogy amit "mindenmentesnek" tart valaki, abban még van olyan összetevö, amit a növéred nem eszik.

A másik ötlet, hoyg azt figyeld meg, miket eszik, és olyan alapanyagokat adj neki: pl olajos magok, szárított gyümölcsök vagy ami neki megfelel. Vagy vásárlási utalvány a kedvenc (bió-, reform-)üzletébe, ahol be tudja váltani és azt venni belöle, ami neki megfelel.

De létezik a neten több "mindenmentes" blog is, ott is tudsz keresni, de csak akkor érdemes, ha tudod a feltételeket, amik alapján étkezik.

2019. nov. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

tegnap 22:48-as: ne haragudj, de nekem ezek közül egyetlen egy sem lenne elfogadható, pedig nem eszek cukrot, fehér lisztet és állati termékeket, de amiket felsorolátl, azokat sem, mert sem édes ízü dolgokat, sem nem tradicionálisan használt élelmiszereket sem.

Nem a válaszod ellen van kifogásom, csak azt akarom szemléltetni, hogy a kérdezönek pontosan meg kellene tudnia, mit eszik és mit nem a növére, mert egyelöre túl kevés indót ismer.

2019. nov. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, nem tudom hasznos leszek vagy sem, de leírom nálam mit jelent a mentes. 14 éve vagyok vegetáriánus, akkor voltam terhes a fiammal és megundorodtam a hústól, olyan szinten, hogy beteg lettem. 8 éve laktóz érzékeny vagyok, 5 éve cöliákiás. Ezek mellett nem fogyasztok cukrot és van pár olajos mag amire érzékeny vagyok. Mogyoró, kesudió. Na akkor összegezve. Tejtermékek kilőve. Glutén tartalmú gabonafélék és abból készült alkotások szintén. Aszalt gyümi kilőve, mert baromi édes. Még a pomelo is... Kesudió, mogyoró szintén felejtős.

Ha engem akarnál meglepni minden mentes ajándékkal, akkor egy egyszerű kis friss gyümölcs kosár is megtenné. Pár mandarin, egy két narancs, banán, kivi, alma. Ilyesmik. Esetleg egy ananász, köré pár kisebb gyümivel. De egy bögrének egy doboz vagy csomag szálas teával is örülnék. Nálam még ez belefér a "gasztro ajándék" fogalmába, de akár még egy minden mentes szakácskönyv is. Viszont ha olcsón és dekoratívan szeretnéd ezt kihozni, akkor javaslom a pepcoban kapható csatos befőttes üvegeket vagy úgy nevezett bonboniert /teteje is van/ szombaton láttam, gyönyörűek. Ebbe tegyél szálas teát, kösd át egy szalaggal / a "cukorkás" üvegen volt színes masni/ és ajándékozd ezt a tesódnak. Egyszerű, olcsó, mutatos. Ráadásul a valódi szálas teák finomak cukor meg minden féle édesítés nélkül.

2019. nov. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Én allergia miatt cukrot, tejet nem fogyasztok.

Müzli szelet(cerbona) cukormentes változata

Gullón kekszek minden mennyiségben

Wavel cukormentes csoki

Aszaltgyümik

Magvak

2019. nov. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Így, hogy nem tudod miket fogyaszt, nem fogsz tudni ajándékot adni, amit tuti el is fog fogyasztani.

Tejterméket eszik pl?

Most hirtelen a csokiba forgatott aszalt gyümölcs és mag jut eszembe. A wawel csoki pl cukormentes ha jól tudom. Bonbonos dobozba be lehet rakni szépen is.

Esetleg likőr is játszhat, vodka, zsirszegeny tejszín és cukormentes csokibol.

Vagy banán +zab+fűszerek +datolya mixből kekszet sütni.

De az is lehet nem fogyasztja ezek közül egyiket sem.

Én nem feltétlenül ragaszkodnék a gasztro ajándékhoz így.

2019. nov. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!