Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Abból lehet baj, ha valaki...

Abból lehet baj, ha valaki kivette a hús a fagyasztóból és 1-2 órát kint állt, és utána visszatette?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy kiengedett húst nem szabad visszafagyasztani,de ennyi rövid időnél nem lehet semmi baj?
2019. nov. 8. 18:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Mennyire engedett ki? Ha a nagyobb része még jeges, akkor visszarakhatod
2019. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%
Semmi baja nem lesz.
2019. nov. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem én raktam vissza,így nem tudom.
2019. nov. 8. 19:35
 4/23 anonim ***** válasza:
60%
Hova vette ki? A hűtőbe? Akkor nem engedett ki. De egy jól fűtött lakásban tuti.
2019. nov. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem ment annyira a fűtés ma.


Sajnos Anyám gyakran csinál ilyesmit.

Múltkor leengedte a benti hűtőt,és kint van egy nagy fagyasztóládánk a nyári konyhában.

És ilyen 1 óráig a mosogatóban álltak a fagyasztott húsok:(

2019. nov. 8. 20:08
 6/23 A kérdező kommentje:
Talán olyan 1,5 órát lehetett a szabad levegőn.
2019. nov. 8. 20:09
 7/23 anonim ***** válasza:
61%
sokan pampognak érte hogy úristen azt már tilos visszafagyasztani mint ahogy a mirelit dolgokon is áll mert tele ment már baktériummal, de az a helyzet hogyha utána alaposan hőkezelve van az a valami, megsütöd megfőzöd, semmi baja nem lesz
2019. nov. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó: senki sem pampog, esetleg jobban ért hozzá, mint te. Ha teljesen kiengedett volna, akkor nem lehet elfogyasztani, tudod vannak olyan dolgok, amiket egy sima gyors hőkezelés nem pusztít el...
2019. nov. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%
igazad van utolsó, a te fajtád mindenhez jobban ért.:) tudod, voltak olyan ételek amiket hűtőkhöz képest sokkal melegebb spájzokban, kamrákban tároltak, mégsem lett baja tőle senkinek a hosszú tárolás elfogyasztás után sem. én is olvastam hogy 20 percenként megsokszorozódik szobahőmérsékleten a baktériumok száma, de itt néhány óráról volt szó! teljesen kiolvadt hús 2 és fél napig volt hűtőben pedig azt is csak max 1 napig javasolták, elkészítettük, senkinek semmi baja nem lett tőle! ne általánosítsunk már
2019. nov. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
31%

"de itt néhány óráról volt szó!"


Igen, és ha elég okos lennél, akkor elolvastad volna, hogy mindenki azt javasolta neki, hogyha nem engedett ki a hús, akkor visszafagyaszthatja. De baromságokat ne terjessz már könyörgöm, az okoskodó laikus fajtád sem különb, mint az oltásellenesek, chem-train elmélet hívők és társai

2019. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!