Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Anyósom miért csodálkozik,...

Anyósom miért csodálkozik, hogy nem lett jó?

Figyelt kérdés
Van egy "chilis bab" receptem amit nagyon szeretek és szinte mindenkitől pozitív vissza jelzéseket szoktam kapni róla. Most anyósom főzőt valami izét elméletileg az én receptem alapján csak egy kicsit változtatott rajta. Nem marha és sertés hús keverékéből csinálta hanem pulykából. rengeteg sok napraforgó olajat öntött alá kevés zsír helyett. (Ha vegán haveroknak csinálom akkor kukoricaolajat/mogyoróolajat szoktam használni) Nem rakott bele olyan chiliket amiket leírtam inkább valami 100 éves paprika krémet(amiből nagyon finomak is vannak) és "erős" fűszerpaprikát használt. Persze nem volt 90 perce forralni mert "Elég ahhhoz 20 perc is. Ami jó úgyis jó." Most meg felhívta barátnőmet, hogy nem jó a receptem vagy direkt rosszat adtam.

2019. nov. 10. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Köszi az infót.
2019. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Pszichológus órabére 6500tól felfelé.

Ez pár Terápia, ami 9500 óránként.


Anyósodat kérdezd, mit miért módosított és ne iteld el, hanem érted meg. Egyszer csináljátok meg sertésből úgy, hogy neki is menjen, mert nem véletlenül próbálta máshogy.

Találjátok ki közösen egy receptet, ami neki is fekszik, ha nem tudja a tiédet követni.


Vagy, ha nem érdekel az anyós, akkor mond meg neki jó keményen, az biztos sokat segít a kapcsolatotokban: Anyuka! Elkurta a receptet! Nem kicsit, nagyon!

2019. nov. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Hagyd!

Nem fogja megérteni.

2019. nov. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
És miben tudunk segíteni?
2019. nov. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Azért csodálkozik, mert nem követte a receptedet. Ezt mondd meg neki is, hogy legközelebb úgy készítse, ahogy leírtad neki. Szerintem ennyi a írásodra a válasz.
2019. nov. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

"Persze nem volt 90 perce forralni"


Darált pulykahúst nem is kell annyi ideig főzni, 20 perc alatt vígan megfől.

2019. nov. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
A vegán haverokat a legkevésbé a zsír fogja zavarni a sertés-marha hús alatt.
2019. nov. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Mert nem gondolta, hogy nem kompatibilis, és nem cserélhető egymással 1-2 hozzávaló.

Ha a barátnőd nem hisz neked, vagy az anyósod, akkor fogd meg azt a receptet, amit anyósodnak adtál, és ott a szemük láttára készítsd el, hogy lássák, hogy tényleg az alapján csinálod; és hogy lássák, hogy mennyire fontos, hogy ugyanazok legyenek a hozzávalók. :) Szerintem nyugodtan megvédheted az igazadat ilyen játékos módon, hogyha ez ilyen mély nyomot hagyott benned. Készítsd el nekik a szemük láttára a főztödet!! :)

2019. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!