Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szilvás gombóc nyers krumpliból?

Szilvás gombóc nyers krumpliból?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy lehet úgy is gombócot csinálni, hogy a burgonyát nem főzöm meg előtte, hanem nyersen lereszelem/leturmixolom, hozzáadom a lisztet és gombócokat formázma forró vízben kifőzöm.

Ez mennyire más ízben és állagban attól, hogy előtte megfőzöm a krumplit?


2019. nov. 19. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sose hallottam még ilyenről!
2019. nov. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem hallottam én sem, de biztos több lisztel vesz föl egy ilyen tészta, én nem kísérleteznék vele.
2019. nov. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Lehetni lehet, csak nem szokás!

Talán attól kellene ezt megkérdezned, akitől hallottad, mert ez az egyéni találmánya lehet!

A gombóctésztát senki nem csinálja nyers krumpliból, ne keverd a lapcsánkával!

2019. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Az a lángos, amire Te gondolsz.

Eleve teljesen elképzelhetetlen megformázni is nyers krumpliból a gombócokat.

2019. nov. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Mármint a tócsni, nem lángos...
2019. nov. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Nem lehetetlen nyers krumpliból gombócot készíteni, egyes német területeken hagyományosan nyers, reszelt krupliból készítik, méghozzá jóformán liszt hozzáadása nélkül.

De az íze meg az állaga egész más, mint a hagyományosnak, szerintem szivásgombócnak nagyon nem lenne jó.

Szerintem inkább fözd meg a krumplit, de lehet elöre megpucolva is fözni, csak miután leöntöd róla a vizet, alaposan ki kell gözölögtetni, és csak utána összetörni.

2019. nov. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%
Ne emeld ki.
2019. nov. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!