Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak levelestésztából?

Mit csináljak levelestésztából?

Figyelt kérdés

Van egy készen vett, feltekert levelestészta lapom, hamarosan lejár a szavatossága.

Édes vagy sós ötleteket fogadnék, ha ezek a hozzávalók vannak itthon:

tojás, darált hús, sajt, tejföl, nutella, 3 db alma, hagyma

Szombaton lesz nagybevásárlás, mást addig nem vennék, de kidobni is sajnálnám. Valami húsos pite sikerülhet esetleg?



2019. dec. 5. 13:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, persze, fűszerek, pirosarany, ízesítők, ilyesmik vannak
2019. dec. 5. 13:56
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj darálthúsos tejszínes mártást, tegyél bele jó sok sajtot, ízlés szerint fűszert esetleg kukoricát ha szereti a család. Ezt a tölteléket tedd bele és süsd meg. Vagy ha nem akarsz bajlódni a töltelékkel akkor csinálj pudingot, szórj hozzá darált diót vagy bármit. Sokféle módon meg lehet csinálni.
2019. dec. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs kolbászod otthon,azt nyugodtan kihagyhatod:

Sós:

[link]

Édes:

[link]

2019. dec. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2019. dec. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen csinálok leveles tésztás dolgokat.

A legegyszerűbb és nem tudod elrontani a sajtos stangli.


- Kiteríted a tésztát

- megkened tojással

- pizza vágóval kb 1 x 5 centis csíkokra vágod.

- süteményes lapáttal átteszed egy tepsi hátoldalára (alá sütőpapír) pár mm-es hézagot hagyj köztük.

- Most szórod meg sajttal és esetleg köménymaggal ha van otthon.

- előmelegített sütőben kb 8- 10 perc alatt kész.

- Táblában leveszed a tepíről, mivel a sajt összetartja.

- Pár perc múlva tördelheted a sajtot, mint a csokit.


Garantáltan elfogy.


A másik, amit érdemes kipróbálnod, ha szombaton bevásárolsz. A Pennyben szoktam venni a hozzávalókat.

Erre a kajára Michelin csillagot kaptam az egyik kóstolótól, pedig olyan egyszerű mint a pofon.


Hozzávalók:


- Karát kockázott bacon (2x125g-os) Ebből csak a fele (125g) kell.

- 1 doboz Sissy zsírszegény tehéntúró 250 g-os

- 1 tojás

- !!!! Só nem kell bele, mert a szalonnából bőven kisül annyi!!!


Ezeket összekevered és a keresztben félbevágott tésztára rákened. Feltekerve két tekercsed lesz.

Egy újabb tojást fogsz , egy kissé felvered(én csak a kenő ecsettel szoktam) és a tekercseket megkened vele és kisütöd , lehetőleg sütőpapíron. Amikor kezd színe lenni, akkor nézz a tekercsek alá, ha annak még nincs színe, akkor forgasd át és az alját is kend meg, ami most a teteje lesz.

A tekercseket úgy tedd elsőként a sütőbe, hogy a tészta vége alul legyen. Ha nem alul van ez a rész, akkor hajlamos sütéskor kitekeredni egy kissé.

Nem szabad szorosan feltekerni.

2019. dec. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem, hogy a szalonna csak füstölt legyen, ha esetleg nem volt egyértelmű.

A főtt füstölt ide nem jó.

2019. dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ohhh, mennyi jó tipp, nagyon köszönöm. Azt hiszem ennyi klassz ötlet után nem attól kell félni, hogy lejár a szavatossága, hanem, hogy nincs több csomag a hűtőben. 😂

Mindenkinek zöld kezet adtam, a videók is nagyon jók. 😊😊

2019. dec. 5. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A darált húst fűszerekkel födő alatt puhára párolni, egy kis apróra vágott hagymával. Akár még sajttal, tejföllel, főtt tojással is dúsíthatod, ha kihűlt. Ezzel megtöltöd a tésztát, feltekered és megsütöd, mint egy beiglit. Majd felszelve valami köret mellé, (krumpli, rizs stb.) mint a stefánia szeletet tálalnám.
2019. dec. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!