Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha valaki meg akar tanulni...

Ha valaki meg akar tanulni főzni, milyen egyszerűbb receptekkel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Vicceskedvűeknek: a tojásrántotta már megy, köszi...

2019. dec. 10. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rakott ételek, amiket csak össze kell pakolni egy tepsibe és megsütni, vagy tészták egyszerűbb szószokkal. Szeletbe sütött húsok, lehet kapni egyszerű gyorspácokat, amit csak rá kell szórni
2019. dec. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Levesek, főzelékek, pörkölt félék.
2019. dec. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Paprikás krumpli. Ha az megy, akkor már minden pörköltféle megy.

Ha az ugyanúgy indított húst nem őrölt paprikával szóród meg, hanem őrölt borssal, és úgy engeded fel rövid lével, hogy födő alatt puhára párold = borsos tokány.


Zöldségféléket rövid lében födő alatt megpárolod, majd ráhabarsz, vagy berántod, = főzelék. Ha hígabbra engeded fel, = leves.

2019. dec. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Tetszőlegesekkel.
2019. dec. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulni a technikai elemeket is, azaz miként kell a fakanalat használni, hová tesszük kavarás után, mennyire kell félrehúzni a fedőt, nagy vagy kis lángot kell használni, mit kell kezdeni a főzés közben feleslegessé vált edényekkel/eszközökkel stb.
2019. dec. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Van egy mondás, miszerint aki olvasni tud, az főzni is tud. :-D

Viccet félretéve, soha ennyi weboldal, blog, videó nem állt rendelkezésre, mint manapság - mégis megtanultak főzni a lányok-asszonyok!

2019. dec. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha rákeresel, hogy egyszerű ételek, vagy alapreceptek, biztos megleled a legegyszerűbbeket. Többet olvass el, mert nem biztos, hogy mind tetszeni fog, és nehogy valami nem tetsző recept elvegye a kedvedet. Könyv is létezik kezdőknek.
2019. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem konkrét recepteket ajánlok, hanem egy youtube csatornát, Szoky konyhája néven. Pasiként 0 napasztalattal onnan tanultam meg sokmindent, nagyon részletesen bemutatja hogy mit hogyan, nem úgy mint a receptműsorokban, hogy csak kapkodod a fejed. Vannak egyszerűbb receptek de a bonyolultabbak se bonyolultak ha utána csinálod. És mind nagyon jó amit már elkészítettem
2019. dec. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az elso sajat fozton borsofozelek volt :) nanapsag mar igen jol fozok, receptbol csak ritkan, fejben rakom ossze az izeket, az aranyokat szemre merem. sok benazason mentem keresztul mire ide jutottam, de ne add fel. en mindig ugy valasztottam receptet hogy ami megtetszett annak nekialltam. jol

jott bolna neha anya vagy egy fozni tudo ismeros, akinnem iranyit es beleszol, hanem ha kerdezek valaszol h mit hogyan. ma mar neten mindennek utana lehet olvasni, pl beirod piskota praktikak, porkolt titkok, stb, millio jotanacsot talalni mar. ha izgulsz olvass at ezeket v hivj az valakit aki nem

okoskodo de raer es segit. szoval szerintem ne konnyuvel kezdj, hanem barmivel, igyis kell a gyakorlat, es sok recept ha el van irva mar ranezesre gyanus lesz, higy ez lehet higy nem jo otlet. es igen, youtube videok. talan nekem is konnyenb lett volna. street kitchen receptek is jok, de van h elter a video es a leiras, a leirasban nincs benne h mikor mell vmit beletenni stb? talalkoztam ilyennel mashol is. hussutest is ki fogod tapasztalni melyiket mennyi ideig hogy susd h ne szaradjon ki. en biztonsago ember vagyok, mindent folia alatt amit lehet. serpenyoben is inkabb hosszabban fedo alatt majd raporitok mint hogy szaraz legyen, stb de ezek kitapasztalas soran jottek

mind

2019. dec. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"lehet kapni egyszerű gyorspácokat, amit csak rá kell szórni"

Jó, hát lehet kapni eleve kész ételeket is, ha úgy vesszük... :)

Egyáltalán mit nevezünk főzésnek? Egy konzerv felbontása főzés? Akkor is, ha pl. főtt kukorica van benne, meg akkor is, ha kész lecsó? Főzés az, ha valami porhoz vizet keverünk, aztán megfőzzük, vagy az a főzés, ami úgy kezdődik, hogy megfejjük a tehenet? :)

Szerintem olyasmivel érdemes kezdeni, amit szeretünk, és ami minél kevesebb hozzávalóból áll.

2019. dec. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!