Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudom, hogy a töltött káposztá...

Tudom, hogy a töltött káposztát főzés után akár 1-2 hétig is el lehet tárolni, de azt sehol nem olvastam, hogy hol: hűtőben vagy "szabadon" azaz szobahőmérsékleten?

Figyelt kérdés
2019. dec. 12. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
1-2 hétig? Jézusom. Kizárólag hűtőben, maximum 4 napig fogyasztanám. Ha ennél tovább tárolnám, akkor fagyasztóba tenném.
2019. dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Baromság , szabadon a füstölt dolog is megromlik 5 cfokon . Csak fagyasztóba tart ki , hűtőben meg 3 napig .
2019. dec. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Hát "szabadon" semmiképp! Kivéve ha ez a "szabad" nem a 0-minusz akárhányfokos udvar...., de onnan meg a macskák fogják lenyúlni... :)


Szóval hűtőszekrény! És hát bevallom ettem én is már rokonságban legalább 1 hetes (ha nem 2) töltött káposztát, valóban nem volt semmi baja. Viszont én inkább annak híve vagyok, hogy inkább készítsünk kevesebbet kétszer, vagy ha nem, fagyasszunk le pár adagot...

Kinek-kinek mi a szokása.


Még valami, mifelénk nem tesznek bele rántást, olyanra vonatkozott a példám is. Rántásos fajtát biztos nem tárolnék 4-5 napnál tovább.

2019. dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Furcsálltam is, hogy nem írják, de azért mégse volt egyértelmű nekem, mert a töltött káposzta "híresen hosszú ideig" eltartható... de ezek szerint ugyanannyi ideig mint a legtöbb főtt étel, ugyanis nálam a hűtőben 1 hétig minden főztöm simán eláll - persze ízre-állagra már nem tökéletes, de semmiképpen nem romlanak meg az ételek 1 hét alatt.


Egyébként eddig is hűtőben tároltam a töltött káposztát, 1 héten belül persze mindig elfogyott :D De sokat is kellett a hellyel legózni, ez a másik oka annak hogy rákérdeztem.


Köszi mindenkinek!

2019. dec. 12. 13:08
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon max. 1 hét a hűtőben, de már az is necces. Hús, tojás van a gombócban, 2 hétig semmiképp. Szobahőmérsékleten meg pláne. A töltött káposzta hűtőben eláll pár napig, semmi baja nincs, de 20 fokban (szobahőmérsékleten)? Két napig sem szabad. Ha nincs hely a fagyasztódban, hűtőben, inkább tedd ki teraszra, erkélyre, és egyétek meg pár napon belül. Inkább bajlódj vele kétszer, de bazi nagy fazékkal ne főzz egyszerre sokat, ha nem tudod lefagyasztani.
2019. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
A káposzta tényleg jó melegítve, de 2-3 nap után inkább fagyaszd le! Szabadon, sem hűtőben nem áll el 1 főleg nem 2 hétig.
2019. dec. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
Hogyne, hetekig eláll a napon is.
2019. dec. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat: 1 hétig simán eláll a hűtőben, egyébként meg a fagyasztóba érdemes tenni, ott hónapokig eláll.
2019. dec. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!