Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért baj az, ha a süteményre...

Miért baj az, ha a süteményre a csokoládét nem étbevonóból készítettem?

Figyelt kérdés

Zserbó tetején a csokoládémázat holland kakaóporból, cukorból, vajból és némi tejből készítettem. Anyukám és a nagymamám is így készítették, tökéletesen megdermed. Vittem be a kollégáknak kóstolót, egész addig míg ezt nem tudták el voltak ájulva hogy milyen finom. Mikor kérdezték mi a titkom hogy így megkötött a csoki a tetején elárultam. Onnantól szinte fújogtak rá, többet nem is vettek belőle. Majd később az egyikük megjegyezte, hogy "na majd nálunk is lesz süti, hozok be nektek annak a tetején rendes étbevonó lesz nem kakaóporos kutyulmány".

Egyszerűen nem értem az egészet. Középkorú nőkről van szó, akiknek elvileg már kellett volna egyet s mást látniuk a konyhában. Nekem speciel az étbevonó nem ízlik, olyan semmitmondó, jelentéktelen íze van még a legjobb minőségűnek is.

Valóban ekkora baj ha kakaóporból készült? Több szakácskonyvet és receptet is átnéztem, a 70%-uk így készíti a csokoládémázt.


2019. dec. 19. 17:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Flancolni akarnak a csokival. Nálunk is úgy készül ahogy írtad. Még anno nagyanyám is így csinálta kb 40 éve.
2019. dec. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Benne a válasz. Középkorúak. Benne ragadtak abban, hogy csak és kizárólag egy út a jó mindenhez. Ők azok, akik szerint például kizárólag a tyúk alól kivett tojás az igazi, nem pedig a bolti számozott, vagy csak azt a tyúkot eszik, amik ők maguk vágtak. Minden más csak szar.
2019. dec. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem emésztem magam ezen tovább. Én is arra gondoltam hogy flancolnj akarnak a csokival, de egy jobb minőségű kakaópor + a többi hozzávaló drágább, mint az étbevonó. Bár azt is kinézem belőlük, hogy azt gondolják Nesquikkel készül...
2019. dec. 19. 18:09
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

tényleg ne foglalkozz velük, nevetséges amit művelnek

ahelyett, hogy örülnének a finom ajándék sütinek...


mint kiderült ízlett nekik, csak biztos azért fanyalognak, mert ők máshogy csinálják és akkor az már nem is lehet jó


anyukám is holland kakaóporból csinálja amúgy és tényleg finom, teljesen jó úgy

2019. dec. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Én is így tanultam, sőt olvastam több helyen is. Szerintem, csak kivagyiságból csinálják. Ahelyett, hogy örülnének neki, ha ízlik.
2019. dec. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Sznobok...

Igazából étcsokival az csinálja, aki nem tud kakaóból.

Én azért megkérdeztem volna tőlük, hogy szerintük miből készül a csokoládé, és miből a kakaópor? ;)

2019. dec. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
98%
én is az étbevonóval szeretem a sütiket, DEEEE a zserbó a legigazibb ilyen mázzal, amit te csinálsz. sokkal jobban kihozza az ízét, a dióhoz, lekvárhoz, tényleg jelentéktelen a bevonó itt...
2019. dec. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%
és igen ők a bénák...
2019. dec. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Engedd el. Sajnos sokan a főzés terén megrekednek ott, hogy csak az a jó, ahogy ők csinálják. Nosaltyn vérre menő kommentek szoktak lenni olyan hatalmas dolgokon, hogy kell -e kapor a töltött káposztába.

Ne foglalkozz vele. Finomat sütöttél, ők voltak bunkók és korlátoltak

2019. dec. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%

Sok sutire ilyen mazat szoktam tenni :)

Szerintem finomabb is. Nalunk meg arra fujjogtak a rokonok, hogy nem pudingos a suti kremje hanem fozott kremes.

2019. dec. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!