Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Piskótát "újrasütni"? 1

Piskótát "újrasütni"? 1

Figyelt kérdés
Szivárványtortához készítettem 4 lapot, ebből 3 teteje iszonyat ragad, pedig megsült. Az lenne a kérdésem hogy mivel korán be kellene töltenem (mert délben jönnek érte húgomék) nem elég ha beteszem őket a sütőbe kicsit száradni? Vagy dobhatom ki és csinálhatok újat? :(
2019. dec. 30. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lett túl sok az ételfesték. (Én nem is értem ezeket a lapokat). De szerintem ha nem sült át, inkább süss újat
2019. dec. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Így a látatlanban senki nem fogja neked megállapítani, hgoy megsült-e vagy valóban nyers....

Vannak piskóták vagy piskótaszerű tészták, amelyeknek a teteje megsülve úgymond "ragad", ha pl kiborítod rögtön a formából, és akkor a felülete hozzáragad ahhoz, amire borítottad... de ezek porcukrozással megelőzhetők pl. Most hogy nálad is erről van-e szó, vagy nem, passz.

Szúrtál bele a tésztába tűt vagy kést? Ha azon nem marad cucc, akkor elvileg megsült....


Ám ha kitalálod, hogy tényleg nyers, süsd meg, hgoy ne legyen az, de szerintem az már piskótának nem lesz nyerő... Viszont csinálhatsz belőle valami golyót... Adsz hozzá rumot, vagy valami krémes cuccot, más sütimaradékot, esetleg tejszínhabot, összegyúrod, dióba vagy kókuszba, vagy akármibe forgatod, oszt csókolom.

2019. dec. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha újrasütöd/szárítod, olyan lesz mint a babapiskóta.
2019. dec. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek. Kuka lett végül, sok volt az ételfesték, az új jól sikerult :)
2019. dec. 31. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!