Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit rontottam el a receptben?...

Mit rontottam el a receptben? (lisztmentes pogácsa)

Figyelt kérdés

Na szóval, most sütöttem "diétás" pogácsát, ami azt jelenti, hogy teljesen búzalisztmentes, zabpehelylisztből van az egész alapja. Élesztős a tésztája, plusz tettem bele juhtúrót, tejfölt, meg tojást, egy kis mákot, vajat.

Olyan probléma lett vele, hogy keserű:( Mondjuk sót nem raktam bele, lehet az a gond... Vagy mit kellett volna kihagynom/még bele tennem? AMúgy azért juhtúrós, mert volt itthon és fel akartam használni, és kerülöm a fehérlisztet egyébként is.

Normális válaszokat szeretnék, köszönöm!



2020. jan. 8. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Elöször is kellene látni a receptet, mert anélkül nehéz bármit is mondani.

Másodszor rengeteg alapanyag lehet benne keserü - pl, a túró vagy a tejföl, de esetleg a zabliszt is, meg lehet valami kombináció is.

Ezért is jó lenne tudni, mi volt az eredeti recept, meg esetleg mit variáltál rajta.

2020. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értem!

Nos, nem néztem receptet, a fejemből pattant ki, hogy én most ilyet akarok sütni.

De én is a juhtúróra gondolok, mert megkóstoltam előtte, és eléggé savanyú/keserű volt (nem volt megromolva) Gondolom ilyen alapjáraton a juhtúró.

Köszönöm a válaszod!

2020. jan. 8. 18:24
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
A mák nem volt avas? Az is lehet keserű...
2020. jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megkóstoltam, jó volt:(
2020. jan. 8. 18:40
 5/11 anonim ***** válasza:
máskor is sütöttél már zabpehelyből? A z nem volt keserű... Mert azért a zabnak van egy jellegzetes íze, ami más mint a búzaliszté.
2020. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy kérdőjel lemaradt.. .) A keserű után.
2020. jan. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Egyertelmuen a zabliszt okozza a keseru izt. Aki dolgozott mar vele, az tudja, hogy ilyen. En pl egyszer csinaltam belole nokedlit, na soha tobbet...

De amugy is eleg meredek a recepted, bocs, de nem csodalom, hogy nem finom. :D

2020. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze, nem először használom... De akkor mostmár tudom, hogy nem szabad kizárólagosan abból sütni!! Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 8. 18:57
 9/11 anonim ***** válasza:
KEres a neten egy receptet elöször és azt csináld meg. Ha az jól sikerül, akkor utána lehet módosítani, de így kapásból sok mindent összekutyulni még igen tapasztalt embereknek is bnagyon félresikerülhet!
2020. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A zabliszt keserű. Én is nokedlivel jártam meg, ehetetlenül keserű lett.
2020. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!