Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fagyasztott kelt tésztának...

Fagyasztott kelt tésztának kiolvasztás után alkoholos szaga van, vajon felhasználhatom még sütéshez?

Figyelt kérdés
Tegnap este vettem ki a fagyasztóból és betettem a sima hűtőbe, hogy ma elkészítsem, de sajnos nem úgy alakult a napom, ezért most tudnék csak nekiállni, de úgy tűnik, mintha továbbkelt volna picit a hűtőben és alkoholszaga van. Akkor dobhatom ki, vagy ettől még nem lesz baja? :/

2020. jan. 17. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Én nem vagyok egy pazarlós, kidobálós, de szerintem ebből már jó nem lesz. Kár a belevalókért.
2020. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit túlkelt, dagaszd át még egyszer, és utána süsd meg a szokott módon.

Az alkoholos szag az éleszötötöl van, semmi baja sincs a tésztának!

2020. jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az élesztő a széndioxid mellett alkoholt gyárt a cukorból. Volt ideje bőven dolgozni a hűtőben, ezért érzed intenzívebben. A sütés folyamán el fog párologni.
2020. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül elkészítettem, igazatok volt, sütés után már nem érződik rajta a szag. :)
2020. jan. 17. 20:39
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, jogy nem :)
2020. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%
Legközelebb ne rakd a hütőbe, hanem nyugodtan kezd el fagyottan sütni. Kicsit tovább kell sütni, de ugyanolyan jó lesz :)
2020. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!