Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A fagyasztott húst ki hogy...

A fagyasztott húst ki hogy szokta kiolvasztani? Eddig a konyhapultra raktam este, reggelre kiolvadt ( szobahőmérsékleten) Most olvastam hogy így nem lehetne.

Figyelt kérdés
Eddig mindig így csináltam és a szüleim is.Most hogy van egy kislányom aki elkezdte azt enni amit mi jobban odafigyelek,utánna olvasok mindenfélének és most jöttem rá hogy eddig rosszul csináltam...
2020. febr. 3. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Miért? A friss diplomás okosok szerint hogy érdemes kiolvasztani? :D

Ha nyers, fagyasztott hússal akarsz dolgozni, akkor az a lényeg, hogy miután kiolvadt, ne fagyaszd vissza. Hogy milyen módon olvasztod fel azt, amit használni akarsz, nagyjából teljesen mindegy.

Ha sietek, akkor mikróben olvasztom, ha ráérek, akkor úgy, ahogy te. Semmi egészségtelen nincs benne.

2020. febr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Mikroban szoktam kiolvasztani. Nem tudom, lehetne-e a konyhapulton, de en szimplan nem akarok egy adag nyers hust szobahomersekleten tarolni fel napon at, eleve semmilyen kajat nem szeretek sokaig kint hagyni.
2020. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Este átrakom a sima hűtő részbe, reggelre kiolvad.
2020. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikróban olvasztási fokozaton. Nem szeretek egy nappal előre rákészülni, hogy mit fogok főzni, mert jártam már úgy, hogy mégse volt időm, és aztán azon kellett stresszelni, hogy nem e romlik meg a hűtőben vagy akármi.
2020. febr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Este átrakjuk a hűtőbe. Csak akkor olvasztjuk ki szobahőmérsékleten, ha este elfelejtettük. Sosem lett még semmi baj vele.
2020. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen jó ahogy csinálod!

Esetleg ha nagyon kevés a hús, és pl forró nyári éjszaka van, és kirakod mondjuk este 6-kor és 10-re már kiolvad, akkor másnap reggel 8-ig nem szerencsés ha ott figyel a melegbe, minden más esetben teljesen biztonságos, és más egyéb szempontból is tökéletes!

Az, hogy valaki valahol olvas valamit, semmit nem jelent. Meg kell válogatni a forrást, mert sok önjelölt megmondóember van, alap nélkül. Én 30 éve vagyok szakács, 22 éve konyhafőnök, és élelmezés vezető.

Nekem ez az alapja annak, amit mondok.

2020. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Enis este atrakom a sima hutobe 😊

Ha sürgős akkor mikroban de azt valahogy nemannyira szeretem,valahogy másabb az állaga úgy.

2020. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Fogok egy üvegtálat belerakom a fagyasztott húst és kirakom a konyha pultra reggelre pedig felolvad. Mióta élek így felolvasztott húsokat eszem és semmi bajom nincs tőlük. Persze ha nyáron meleg van akkor én is a hűtőben szoktam egy hosszabb idő alatt felolvasztani.
2020. febr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Hűtőben olvasztom ki
2020. febr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

Általában este átteszem a fagyóból a hűtőbe. Reggelre kb jó is.

Ha nincs ennyi ido akkor konhyapult. Nem tudom megis hogy kellene. Szerintem ezek kozul mindketto elfogadhato.

2020. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!