Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kb mindenre allergiásaknak...

Kb mindenre allergiásaknak mit lehetne sütni? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok! Unokatesóim főként tej érzékenyek, viszont most volt egy vizsgálat, ami kimutatta, hogy kb semmit nem ehetnek. Ez alatt:rizs,kukorica, gyümölcsből csak narancs és almát, tej, tojás semmilyen formában, mivel se rizs-kukorica stb ezért se rizstej/liszt, se kukoricaliszt, se semmilyen másik növényi tej, se glutén, kókusz

Ha van itt valaki aki esetleg ugyanebben a helyzetben lenne, az küldhetne 1-2ötletet vagy oldalt. Köszönöm :) (szülinapom lesz családi összejövetellel és mivel 6éves csak ezért nem szívesen mondanánk neki, hogy most nem ehet semmiből)


2020. febr. 6. 19:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el amit írtál, mert nem érthető mit szabad és mit nem
2020. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezed meg a szüleit? Nekik tudniuk kell.
2020. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem ehetnek:rizs, kukorica, semmilyen növényi tej és liszt, glutén, kókusz, zab, gyümölcs (van kivétel), magvak (pl mandula, mogyoró), tojás


amit ehetnek: krumpli, hús, nagyon kis mértékben banán, narancs


Mivel a vizsgálat eredményei most jöttek meg a héten, ezért jelenleg még a szülei se tudnak mit mondani, nekik is új az egész, mennek majd diebetikushiz, de az már számomra késő, ezért gondoltam, hogy akinek esetleg hasonló problémái vannak írhatna.

2020. febr. 6. 20:24
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez igy elég hihetetlennek hangzik.
2020. febr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kijött az allergia tesztre kb. minden, amit a közelmúltban ettem, de ez nem azt jelenti, hogy bajom is lenne tőle, vagy h nem ehetem. Benne is van a tájékoztatóba, hogy a 3 hónapos eliminációs kúrában felváltva iktassuk ki ezeket.
2020. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
ha ez igaz úgysem marad meg sokáig
2020. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Kb semmit.
2020. febr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy banános zselét lehetne csinálni desszertnek. A krumplit nem értem, miért szabad, ha minden más keményítő kizárva. Szerintem nézz utána a GAPS diétának.

[link]

2020. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsónak! Aki nem hiszi el, annak nem tudok mit mondani, én láttam, hogy az egész teste tiszta kiütés lesz, szemei mintha valaki behúzott volna neki egyet és fel is puffad. Esetleges tobábbi segítő válaszokat elfogadok.
2020. febr. 6. 21:46
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

Ez pontosan milyen teszt volt? Ha ételintolerancia teszt,akkor kukába vele ,egy nagy kamu az egész . Annak hangzik így elsőre ,a gluténra nem létezik allergia, lisztérzékenységnek nevezik ha azt nem fogyaszthat valaki . Ebből létezik Cöliákiás meg nem cöliákiás eredetű is, egyik sem allergia !! Erre külön vizsgálatok vannak , közte a vékonybél tükrözés is .

Az allergia teszt a Prick teszt ,vagy vérből nutritív panelek , ezek valós vizsgálatok,de ezek sem 100%-ban megbízhatóak .

Csak azért írtam ezt le,hogy nézzétek meg milyen teszt volt ez ,mielőtt ennyi mindenre elkezdi az anyja diétáztatni azt a gyereket .

Ha avizsgálati papíron ételintolerancia , vagy FOOD TEST van, az egy hazugság,pénzlehúzás !! Ezen a teszten külön-külön szerepel a tej,a joghurt,sajt ,van olyan amelyiket szerepel kukorica,és külön puliszka ,egyik negatív másik pozitív,gondolom érted mi a probléma vele,miért nem hiteles .. A tejnek is több alkotórésze van egyébként . Lehet valaki laktóz intoleráns,vagy tehéntej fehérje allergiás . A fehérjék közül bármelyikre ,ebből is van több féle .

2020. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!