Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok finom és könnyű fogyókú...

Tudtok finom és könnyű fogyókúrás recepteket?

Figyelt kérdés
Már egy jó pár hónapja edzek mellette odafigyelek az étrendemre,és szeretnék új recepteket kipróbálni. Neten leginkább olyanokat találtam amiknek szinte semmi közük diétás ételekhez vagy éppen elég drágák nekem.

2020. febr. 14. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Sima csirkemellet felvágok kb 8mm-es szeletekre , dobok rá egy kevés ételízesítőt, becsomagolom alufóliába és beteszem a mini grill sütőmbe. 15 percre,

Ízesíteni lehet sok mindennel még.

só + piros paprika , bors , kömény , petrezselyem meg amit el tudsz képzelni.

Persze most biztosan lesz valaki, aki kiabál, hogy az alufólia rákkeltő. Jelzem a napsütés, a kocsik kipufogó gáza, de épp a napokban olvastam, hogy a péksütemények is.

Úgyhogy a rákkeltő anyagokkal kapcsolatosan már rezisztens vagyok, mert nem ehetnénk semmit, ha minden intelmet betartanánk.

2020. febr. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Napi szinten átlagosan mennyit szánsz evésre?


Mert egy 1000 ftos keretből egészen mást kell javasolnunk, mint egy 3000 ftosból.

2020. febr. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát mivel minden kiadás a házban engem terhel, így nem igazán szeretnék napi 4-5 ezernél többet ilyen célra magamra költeni. Igazából a körettel vagyok leginkább bajban. A hússokkal nagyjából teljesen tisztába vagyok mit és hogyan ehetek csak a köretekkel nem.
2020. febr. 16. 09:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor keresd a rízst, bulgurt, kölest. Ne egyél túl sokat belőlük, de egyél sok salátát, párolt zöldséget mellé.

Ez tányéron így néz ki;


[link]


[link]

2020. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Rengeteg recept van a neten, bár én általában a főételeket magamnak szoktam kitalálni. Amit szoktam: csirkemell, hal, karaj serpenyőben vagy tepsiben, valamilyen fűszerkeverékkel, mostanában pluszban mustárral 🙂 köretnek legtöbbször rizst..de ahogy fent írták bulgur, köles, meg igazából bármilyen zöldség salátaként vagy sütve-párolva.. Én még rizstésztát is szoktam főzni, úgy még a bolognai is jöhet vagy túrós tészta, mákos tészta..A tejtermékekből a csökkentett zsírtartalmú/light termékeket vegyed 🙂 Ha szereted az édesburgonyát akkor az is jó lehet, drága ugyan, de egy nagyobb darabot többszöri étkezéshez tudsz enni. Hasábokra felvágod, só, olívaolaj és be a sütőbe..ezt szoktam répával, zellerrel is. Jaaaa. a főzelékek: bab, borsó, felesborsó, lencse, tök, cukkini, spenót stb. Ebbe kerül egy kis light tejföl vagy tej, botmixerrel egy kicsit belekavarok, így sűrítem liszt helyett 🙂 Igazából órákig tudnék róla mesélni 🙂🙂 Reggelire zabkása, bármilyen gyümölccsel, turmixok, tojás bármilyen formában, teljes kiőrlésű kenyérből szendvics (erre sonka, mozzarella, uborka, paradicsom, saláta, paprika, avokádó.. végtelen variációban) és hát a tejberizs a nagy szerelem 😂 Desszertnek mostanában túrógombócot (korpás verzió) illetve zabpalacsintát szoktam csinálni, ha már nagyon kivagyok 😂 A legegyszerűbb egy hétre előre bevásárolni. Én nem szoktam kész tervvel érkezni, függ attól is hogy éppen mi van jó árban..
2021. febr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!