Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok újrahasznosítós recepte...

Tudtok újrahasznosítós recepteket?

Figyelt kérdés

Mint pl. a mákos guba, amihez lehet használni régi, száraz kiflit, stb.

Tudtok még ilyen recepteket, amik olyan alapanyagból készülnek, amit egyébként kidobnánk?


2020. febr. 24. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rengeteg van, maradékhasznosítás címszó alatt sok receptet találhatsz.

Pár dolog, ami eszembe jut:

maradék pörkölt - riszeshús, hortobágyi palacsinta, rakott zöldségfélék

maradék rizseshús - rakott zöldségékbe

maradék párolt rizs - rizssaláta, rántott rizsgombóc

maradék fött tészta - tésztasaláta, rakott tészta, kínai pirított tészta

maradék fözelék - higítva levesnek,

maradék párolt zöldség - zöldségkrém, rakott zöldség

maradék krumplipüré - gombóc, nudli, krumplilángos, fözelék/levesbe sürítés


De ha eszedbe jut valami konkrét dolog, amit kidobnál, akkor írd meg, mert mindenre van valami módosítás.

2020. febr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A maradék zöldségfélékböl, fözelekböl zöldségkrokett is lehetséges.
2020. febr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Van aki a szelethúsból bolognai ragut csinál, de szerintem az úgy elég szar.

Maradék lecsóra szoktam később tojást ütni. Ha főzök sonkát, akkor a visszamadó levet elrakom, és később ha húst sütök azzal locsolom. Ha valamilyen húst kicsontozol, akkor a csontot elrakhatod a fagyasztóba, jó lesz levesbe. Száraz kenyérből bundáskenyér. Nagyon száraz kenyérből morzsa. A közepesen száraz kenyeret rakhatod olajban sült dolgok alá, hogy ne álljon az olajban. (Jobb, mint a papírtörlő.)

2020. febr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Egyébként nem volt épp konkrét dolog, amiből csinálni akartam valamit, csak mostanában gondolkodtam azon, hogy amúgy elég sok kaját kidobunk és ezt szeretném orvosolni, illetve ehhez kerestem ötleteket ^^

2020. febr. 25. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Én (1-es vagyok) gyakorlatilag semmi ételt nem dobok ki, csak annyira természetesek számomra a továbbfejlesztések, hogy nem sok minden jut eszembe azon kívül, amit már írtam.

Amit javasolnék, ha van valami maradékod, akkor kérdezd meg itt, biztos kapsz sok ötletet hozzá, és idövel neked is meglesz a rutinod.

2020. febr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!