Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit süssek-főzzek teljes...

Mit süssek-főzzek teljes kiőrlésű lisztből?

Figyelt kérdés

Anyósom az armaggeddonra való tekintettel bevásárolt tartós élelmiszerből. Szerencsére mindenkinek. Kaptunk vagy fél karton teljes kiőrlésű lisztet, nehogy éhen haljunk, mert mi felelőtlenek vagyunk és nem vásároltunk be rendesen karantén esetére.

Nem hasznalok teljes kiőrlésű lisztet, de nyitott vagyok rá, hogy elhasználjam, ha valaki meg tudja mondani, hogy mit érdemes belőle készíteni. A palacsinta és a nokedli nem vált be.


2020. febr. 29. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármihez használhatod, amihez liszt kell (tészták, kevert sütemények, kelt tészták, omlós tészták) csak fele arányban sima lisztet használj. Mondjuk nokedlit én is csak egyszer próbáltam teljes kiőrlésű liszttel nekem se jött be, de a többi tésztafélénél jó.
2020. febr. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az 1-nek, csak rendes liszttel keverve működik jól.

Én próbáltam belőle pitét, mit ne mondjak, kezelhetetlen volt a tészta és pocsék a végeredmény.

2020. febr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kenyeret lehet sütni belőle, meg zsemlécskéket, arra alkalmas. Az élesztőt fehér liszttel keverd be ( KOVÁSZ)a többi mehet a teljes kiőrlésűből. De lehet, hogy érdemes megvárni vele a vészhelyzetet, mert csak szükségélelmiszerként jó, ha nincs más.
2020. febr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Béla211 ***** válasza:

Én pizza tésztába meg pitét be sajtos rúdba is szoktattam belekeverni 1/3 ad arányba. Hájas tésztához is szoktam használni. Amerikai palacsintába is szoktam keverni.

De nekem nokedlibe keverve sem íz lett...

2020. febr. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is fehér liszttel érdemes keverni, úgy hogy legalább a fele fehér.


De érdekes, egyszer én is csináltam belőle nokedlit és nem csak nekem ízlett, hanem a finnyás családomnak is. Pedig ahogy elsőre megkóstoltam, azt hittem a fejemhez vágják majd, de nem így lett.


Egyébként én olyasmiben gondolkodom még, hogy pl májgombóclevesnél a májhoz fogok belőle tenni, meg más gombócos leves esetén a búzadara és liszt egy részét fogom ezzel helyettesíteni. (Nekem is van otthon némi felesleg:))

2020. febr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Cukorbeteg vagyok, csak teljes kiőrlésű és szénhidrát csökkentett lisztet használok (magamnak). Mindent ugyanúgy csinálok vele mint a fehér liszttel. Sokszor sütök palacsintát, ugyanolyan mint a sima.
2020. febr. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Azt gondolom, hogy én visszaadnám neki, hogy használja el.

Nem használom, és nem is tartom egészséges élelmiszernek.

[link]

2020. febr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!