Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű gluténmentes étel...

Egyszerű gluténmentes étel ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Este áthívtam egy lányt, akinek udvarolok, azonban gluténérzékeny. Nem vagyok annyira jó a konyhában, de azért néhány dolgot már készítettem korábban. Van esetleg valami ötletetek, hogy mit főzzek/süssek neki vacsira? Szeretnék romantikus lenni.


Desszertötlet is jöhet, de úgy látom, hogy a palacsinta rizslisztből is elkészthető!

Köszi előre is!



2020. márc. 12. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Csirkemell (vagy egyéb húsféle) kevés vajon/olajon sütve, párolt zöldségekkel es sült krumplival vagy krumplipürével.

A húsra tehetsz tejfölt, tejszínt, sajtot.

Desszertnek pl tejberizs gyümölcsökkel szerintem jó meg finom is.


A rizslisztböl (vagy egyéb lisztekböl) készült palacsinta csak akkor jöhetne szóba, ha már többször kipróbáltad, mert egyáltalán nem úgy viselkedik, mint a búzaliszt.

2020. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A sütést ne erőltesd szerintem ,a palacsinta rizslisztből meg borzasztó sajnos .. Pl a piskóta alapú süteményekhez tökéletes a rizsliszt,de van amihez sajna nem jó. Én is a sülthús, hal,meg köret és saláta menüt szavaznám meg.

Amire figyelj oda ,hogy a fűszerek is gluténmentesek legyenek.

Illetve olyan fakanalat ne használj,vagy vágódeszkát amit a saját kajáidhoz használsz. Sajnos van aki ennyitől is rosszul lehet ,ha maga a kaja nem is gluténos . Persze nem biztos ,hogy ő is ilyen ,de ha igen és az éjszakát a WC-n tölti az elég kellemetlen lenne.

Desszertnek gyümölccssaláta pl .

2020. márc. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gluten egy feherje fajta es bizonyos gabonákban talalhato. Legaltalanosabban a buzara kell odafigyelni, tehat ne hasznalj lisztet, búzadarát es bulgurt sem.


Zoldalmaban nincs gluten, ez butasag!

2020. márc. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az almában glutén .
2020. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Béla211 ***** válasza:
De zöld almára vigyázni kell mert a héját bevonják sikértartalmú állomány javítóval ezért célszerű megpucolni.
2020. márc. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!