Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A muszakába tényleg kell...

A muszakába tényleg kell fahéj, vagy csak rossz receptet olvastam?

Figyelt kérdés
Muszakát szeretnék készíteni, ez az egyik kedvenc görög ételem. Kerestem recepteket és többnél is látom, hogy fahéjat tesznek bele. Ez nekem nagyon furcsa, hiszen egy alapvetően húsos, paradicsomos, zöldséges ételről van szó. Ti hogy készítitek?

2020. ápr. 2. 18:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Muszakát több tucat országban készítenek, és mindenhol másképp fűszerezik. A fahéjas inkább arabos vonal. Egyébként nem idegen a sós ízvilágtól se a fahéj, ha el tudsz vonatkoztatni a nálunk megszokott felhasználásától.

Ha nyitott vagy az új dolgokra, próbáld ki, teljesen más karaktert ad a fahéj egy sós ételnek, mint egy édesnek.

Egyébként szerintem a görögök nem tesznek bele, de nem esküszöm meg rá. A törökök 100% hogy nem tesznek bele.

Én alapvetően nem szoktam bele tenni, mert a muszakát sok nép csinálja, és a legtöbben nem raknak bele, inkább sokkal jellegzetesebb arab ételekbe szoktam megkockáztatni.

2020. ápr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok húsos paradicsomos ételbe megy fahéj. Én pl a bolognaiba is rakok. Tőlünk délebbre a fahéj nem csak a tejberizs fűszere.
2020. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, akkor rakok bele.
2020. ápr. 2. 18:36
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
A töltött paprikába is rakok :)
2020. ápr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
van fahéj több receptben is :)
2020. ápr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem való bele. De nagyon kevés kell, mivel intenzív fűszer.
2020. ápr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Akkor csak nekem volt furcsa :)
2020. ápr. 2. 18:55
 8/13 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
1x elolvastam a bolti fűszerkeverék összetevőit, mert volt egy brutál finom gyros fűszerkeverék, és én is akartam otthon ilyet csinálni. Na nekem is leesett az állam mikor láttam, hogy fahéj??? Ez most komoly??? De kipróbáltam, és nagyon jó lett a végeredmény. Azóta bátran használom én is.
2020. ápr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is azt hittem először, hogy rosszul olvastam. De akkor bátran hagyatkozom a receptre.
2020. ápr. 2. 21:15
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kell bele. Nem fog kiütni belőle, inkább harmonizálja az ízeket.
2020. ápr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!