Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zöldspárga körítés, de vegán?

Zöldspárga körítés, de vegán?

Figyelt kérdés

Zöldspárga körét recepteket keresek, ami nem tartalmaz állati összetevöt.


Holnap délben egy vegán is eszik velünk, az ebéd párolt marhahús lesz, neki töltött sült gomba, körítésnek krumplipüré, emellé akarnék még spárgát is adni, de nem teljesen egyszerüen fött, hanem valami érdekesebb módon, de mindenkinek megfelelö.


Direkt nem a vega topikba tettem a kérdést, mert ott nagyrészt csak veszekedös válaszokat kapok, illetve itt több mindenki olvassa, így valószínüleg többféle ötletet írtok.


Kérem, akinek van kipróbált, jól bevált receptje,, ossza meg velem. Elöre is köszönöm a segítséget!



2020. ápr. 18. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
A spárgához nem értek, de a krumplipürében mifelénk tej van, akkor meg nem vegán.
2020. ápr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 qkker1 ***** válasza:
46%

"de a krumplipürében mifelénk tej van, akkor meg nem vegán."


Tej és vaj, mindkettő állati eredetű.

2020. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Én pedig a krumplipürébe sem tejet sem vajat nem teszek. A saját vizéből egy keveset+só+hagyma.
2020. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Bocs, a kérdés nem a krumplipüré volt, azt vegán módon készítem.

Ami érdekel, az valami jó és érdekes spárgarecept.

2020. ápr. 18. 16:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Spárgát köretnek sütőben szoktam megsütni. Jobb, mint főzve, párolva. Az íze is, állaga is. Csak sót, borsot teszek rá, és meglocsolom kis olajjal. 220 fokon kb. 15-20 perc alatt kész.

Olajban is ki lehet sütni, mintha hasábburgonyát készítenél.

2020. ápr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi, jónak hallatszik, csak valami különlegesebbet csinálnék, csak eddig nem találtam mást.

Ha nem jön érdekesebb ötlet, akkor valószínüleg ez lesz.

2020. ápr. 18. 16:28
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vaj helyett valami növényi zsíron párold meg. Kókuszzsír esetleg?
2020. ápr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
6: vannak 'különlegesebb' receptjeim is, de akkor az már nem köret, hanem főétel lesz.
2020. ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Azok is érdekelnek, mégha nem is pont holnapra, viszont a különlegesebb ötleteket kifejezetten szeretem.

Ha van idöd meg kedved, örülnék, ha párat megosztanál.

2020. ápr. 18. 17:28
 10/12 A kérdező kommentje:
tegnap 16:24-es: a spárgát végül is úgy készítettem, ahogy írtad, és mindenkinek nagyon ízlett! Köszi még egyszer!
2020. ápr. 19. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!