Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Faszenes grill vagy elektromos?

Faszenes grill vagy elektromos?

Figyelt kérdés

Melyiket választanátok és miért?

Most szeretnénk egy nagyobb grillt venni és nem tudunk dönteni.



2020. ápr. 25. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk lávaköves van (gázos), nagyon bevált.
2020. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Béla211 ***** válasza:
100%
Én a faszénes grill híve vagyok igaz macerássabb mint az erektromos vagy a gázas grill de szerintem ad egy plusz ízt amit az erektromos meg a gázos nem tud megadni.
2020. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
24%

Elektromos.

Kényelmes.

2020. ápr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%
Nos ugye a faszenes az "autentikus", de a szakembörök azt is mondják, hogy az elkészült kajában nincs különbség, inkább csak a "fíling". Gázos nem játszik?
2020. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát pedig ezt elég könnyen el lehetne dönteni, mert ez a 2 egy napon se említhető, ég és föld a különbség.


A faszenest nehezebb beizzítani, több idő, macerásabb, sütés közben sok füsttel jár, nehezebb a hőmérsékletet szabályozni.

Végeredmény tekintetében viszont semmilyen más módszer nem veszi fel ezzel a verseny.

Egy igazi grilles, füstös ízt kapsz.

Léteznek félmegoldások, pl gázosnál, de az elektromos az pont nem ilyen! (Szóval olyan "szakembör" a világon nincs, aki azt mondaná, hogy nincs különbség, méghozzá e e között a 2 között van a legnagyobb! mivel aki ilyet mond, az max fényképről látott grillt)


Az elektromosat értelem szerűen csak bekapcsolod, precízen tudod szabályozni, aránylag tisztaság van utána, ellentétben a faszenessel, ami a legmocskosabb mind közül.

Az elektromos végeredménye viszont semmiben nem különbözik attól, mint ha a gáztűzhelyen sütnél valamit serpenyőben.

Egy forró fém felülettel érintkezik az adott étel, semmi több.

Az az étel nem tudja, hogy az a fém darabot mi fűti, szóval semmi pluszt nem ad. Nincs nyílt láng, nincs tűz, nem csöpög bele a tűzbe semmi zsiradék , emiatt semmilyen extra ízt nem ad.


Jó kompromisszum lehet egy gázos grill, ahol van nyílt láng, egy jó öntöttvas ráccsal már egész jó eredményt lehet elérni. Füstös íze nem nagyon lesz, bár ha belecsepeg a tűzbe a zsiradék, annak azért van füstje, de azért mégse olyan.

Viszont szintén gyorsan beüzemelhető, gyorsan felfűt, jól szabályozható a hőmérséklet, és nem kell se szénnel, se a hamuval mocskolni.

Épp elég a grillrácsot elmosni... bár adott esetben egyszerűbb leégetni róla a maradványokat.


Elhangzott a válaszok között a gázosnak a lávaköves verziója, szerintem a legjobb tulajdonságokat ötvözi!

Itt a gázégő fölött van egy réteg, ahova lávaköveket lehet tenni. Ez egyenletesen adja le a hőt, mint a faszén, tehát a hőközlő közeg a forró levegő és a vas.

A rácsepegő zsiradékot felszívja, arról ugyan elég, de lassabban, és ad egy kis aromát az ételnek.

Ami még kihasználható, hogy a lávakövek közé be lehet szorítani füstölőt!

Ezt készen is lehet kapni, különféle ízesített töltelékkel, különböző aromájú füstök eléréséhez.

Hát ez mondjuk parasztvakítás, mármint elég drágák ezek a cuccok, viszont te is csinálhatsz magadnak füstölődobozt, csak keményfa (bükk) fűrészporral kell megtölteni.

Begyújtva a lávakövek közé kell rakni, és ráborítani a grillre a tetejét.


Na ez például egy egész jó félmegoldás a faszenes grill kiváltására. Olyan eredményt ugyan nem lehet elérni, de annyi más előnnyel jár, 1 másodperc begyújtani, nincs se szén, se hamu, 1 másodperc szabályozni a tűz nagyságát...


Szóval pláne ha nagy grill kell, ahol ezt ki lehet használni, és előny, hogy a hőt is megtartja, egyenletesen adja le, az egyik legjobb választás.


Az elektromosnak meg őszintén szólva ha külterületre akarsz grillt, akkor semmi létjogosultsága nincs.

Elektromos beltérre való, ahol nem akarod hogy nyílt tűzbe csepegjen bármi, mert egy hétig se tudsz kiszellőztetni utána.

2020. ápr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 bellobig ***** válasza:
Jól összefoglalta az előttem szóló. Jómagam használok faszenest, és elektromosat is. A faszenes több munka, de finomabb. De csak kertben tudom használni! Az erkélyen viszont tökéletes az elektromos!
2020. ápr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző előző vagyok, én meg erkélyen kis gázpalackos gázosat használok, nem lávaköves, csak sima.

Osanban vettem tavaly, egész jó ár/érték arányú volt, nem az a hurkapálcika krómozott játék rács van rajta, hanem vastagabb öntött vas.

2020. ápr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen faszenes, semmi nem pótolja azt a plusz ízt.
2020. ápr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos udvar nincs, teraszra lenne.

Eddig faszenest használtunk, meg voltunk elégedve vele, az volt a terv, hogy egy nagyobb faszenest veszünk. De sok jó véleményt olvastunk más oldalakon az elektromosról is, és hogy az ízekben nincs különbség.

Gázos nem jött szóba.

2020. ápr. 26. 16:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha használtál faszenest, akkor pontosan tudod, hogy erőteljes füstös szaga van, és egy karakteres füstös ízt ad az ételnek.

Na arról teljes egészében lemondhatsz az elektromosnál.

2020. ápr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!