Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti ettetek már éticsigapörkölt...

Ti ettetek már éticsigapörköltet? 😯

Figyelt kérdés

[link]


Most találtam ezt a receptet.

Valaki ett már ilyet? Megkóstolnátok?



2020. máj. 11. 16:04
 1/9 anonim válasza:
87%
Igen ettem. A csigát egy feldolgozó üzemben dolgozó munkás hozta (némi itókáért cserébe), csigaháztól megszabadított, forrázott, tisztított termék. Ugyanúgy készítettük el, mint a pörköltet, íze leginkább a zuzához hasonlít, mintha enyhén fű íze lenne. Egyszer mindenki evett belőle, másodjára már nem kellett. A maradékot a tyúkok ették meg.
2020. máj. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Ilyet nem ettem, nem is enném meg. De ettem sült skorpiót.
2020. máj. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én se kóstolnám meg :D

Sült skorpió milyen volt?

2020. máj. 11. 16:23
 4/9 Béla211 ***** válasza:
92%
Én ettem már többször is. Olyan mint a zúzapörkölt. Első valószínűleg azért volt fű íze mert mielőtt a csigákat elkészítjük kettő háromnapig egy vödör én kell tartani és nem szabad őket etetni.
2020. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Én ettem többször is gyermekkoromban, apukám nagyon nagyon finomra meg tudta csinálni .
2020. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

ma 16:10 vagyok

Thaiföldön ettem. Olyan fura fű íze volt. Kicsit olyan mintha valami chipset eszik az ember, aminek fű,és enyhén édeskés íze van. Azért édeskés, mert olyan édes szirupba tunkolták bele, és úgy sütötték ki.

Volt választási lehetőségem, hogy mit kostoljak meg. Sült skorpió vagy sült csótány..Inkább a skorpiót választottam.

2020. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lényegében ha akarok ilyet főzni akkor menjek ki a kertbe gyűjtögetni?


Mondjuk ha zúzara hasonlít az íze inkább hanyagolom, mert az nem igazán szeretem :)


Ilyen " szegényes" kajának számít ezek szerint?

2020. máj. 11. 19:24
 8/9 anonim válasza:
100%
Első válaszoló vagyok, Erdélyből írok. Mint irtam, van nálunk egy feldolgozó üzem, csigagyár, ahogy a helyiek nevezik. Sokan foglalkoznak a begyűjtésükkel, amit ugye a gyár pénzért átvesz, de olyat senkit nem ismerek, aki huzamosabban fogyasztaná is. Szerintem mindenki megkóstolta, aki kíváncsi volt az ízére, de csak annyi. A feldolgozott terméket viszont hűtő kamionokban a franciáknak exportálják, ahol a házukba visszatéve ilyen-olyan öntettel fogyasztják.
2020. máj. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2020. máj. 12. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!