Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gáztűzhelyen hány gázlángot...

Gáztűzhelyen hány gázlángot használtok általában egyszerre, akik gyakran főznek a családra? Én max kettőt. Több nagyobb edény el se fér normálisan, vagy nem kényelmes átnyúlni a többi gőzölgő fazék felett.

Figyelt kérdés
Általában elég kettő, de ha több kell, inkább megvárom, míg egyik elkészül és utána rakom fel a harmadikat. Akkor minek négy láng?

2020. máj. 20. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon ritkán kell 2-nél több. Az a kaja is ritka, ami órákig foglalná a helyet.

Igazából ez szerintem úgy alakult ki, hogy hagyományosan egyben volt a tűzhely, a sütővel együtt, és a sütő szélessége volt a főzőlap szélessége is, oda meg elfért 4 gázrózsa, így aztán annyi lett.

De -pláne 1,2,3 személyes kis háztartásban- igazából el lehet lenni 2 rózsával is.

Nekem is hiába van 4, akár évek is eltelnek úgy, hogy 3 rózsa menjen egyszerre.


Egyébként erre találták ki a "dominó" főzőlapokat.

Ez 2 db "főzőzóna" (akár gázos, elektromos indukciós..) , általában nagyobb teljesítménnyel.

Általában beépíthetőek, és így a konyhapultból jóval kevesebb szakaszt foglalnak el.

Alá meg lehet tenni normál méretű sütőt külön, és így nagyobb munkafelület marad meg.


Ha már itt tartunk... Sütőben hányszor sütsz 2-3 tepsi valamit egyszerre?

Mert ugye vannak ezek a hőlégbefúvásosak, ami olyan, hogy a ventilátor körül is van fűtőszál, és elvileg több szinten is lehet egyszerre sütni.


Sütőből is vannak elég igényes jó konstrukciós felépítésű minisütők, 1-1 kis tepsi kajában tökéletesen elég, és annál több néhány embernek nem is kell.

Vagy komplett "minimkonyha", sütővel, főzőlappal.

Olyan teljesítményűek, hogy minden probléma nélkül simán elég egy pár személyes háztartásba.

2020. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 80 cm széles 5 égős tűzhelyem van. 4 fős a családunk, ritkán eszik mindenki ugyanazt. Hétvégén főzök sokat, előre is, sokszor megy 4 láng egyszerre. A tűzhelyen a lángok nem egyforma teljesítményűek, nem azon a lángon sütöd a húst, ahol a húslevest főzöd. Nekem az 5 láng 4 teljesítményű.

A sütőben is rendszeresen két tepsiben van étel, az egyikben hús, másikban köret.

2020. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha én főzök, akkor legtöbbször egy főző zóna van hasznalatban, tészta köret eseten 2, ha anyós főz, akkor ő mind a négyet használja.
2020. máj. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim max 2-t használnak, ha nagy mennyiségben főznek, több nagy edény nem fér el egymás mellett.
2020. máj. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában egyet vagy kettőt, ha sok dolgot főzök egyszerre, akkor hármat. Van egy égőm (a legnagyobb), amit még soha nem használtam. :)
2020. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Négyet ritkán. Hármat mindig, amikor főzök. Ritkán főzök, de olyankor szeretem, ha egyszerre készülnek el az ételek. Az egyiken a leves fő, a másikon a húsétel, a harmadikon a köret készül.
2020. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem két főzőfelületes indukciós van, de sokszor hiányzik egy harmadik, pedig egyedül élek. Például annyiszor csinálnék húst, rizst és zöldségköretet, levest, főételt és köretet vagy főételt, köretet és a másnapi ebédet, de az kapásból megduplázza a konyhában töltött időt úgyhogy sokszor a zöldség vagy a leves kimarad, esetleg hidegen eszem valamelyik részét a vacsorámnak. Túlélhető persze, de ha egyszer olyan konyhám lesz amit magam rendezek be (a mostani albérlet, nem én választottam, ez jött a lakással) akkor tuti 4 égőset veszek.
2020. máj. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Három fős háztartás, rendszeresen főzünk itthon. 3 láng szinte mindig használatban van, mikor készül az ebéd.
2020. máj. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2 vagy 3, ritkán a 4 egyszerre
febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!