Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől ég meg minden a sütőben?

Mitől ég meg minden a sütőben?

Figyelt kérdés

Egy régi típusú elektromos sütő van az albérletben, ahol élek. Bármit sütök benne, legyen az egy fagyasztott pizza, ha annyi időre teszem be, mint a dobozán írva van megég. Hiába annyi ideig és akkora hőmérsékleten sütöm. Azt hittem, hogy nem működik a hőmérséklet szabályozója, ezért vettem bele egy direkt ilyen hőmérőt. Érdekes módon a hőmérséklet mindig annyi, mint a beállított. Mi okozhatja azt, hogy mégis minden megég a tetején? A fagyasztott pizzától a lasagnén át a rakott krumpliig.

Van esetleg valami ötlet? Találkoztatok már hasonló hibával?



2020. jún. 12. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél alá egy másik tepsiben vizet. Vagy csomagold be alufóliába a sütőrácsot.
2020. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl magasra teszed, vagy egyszerűen felül jobban süt. Érdemes a sütőhöz tartozó tepsit vagy zsírfogó tálcát felülre berakni.
2020. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Béla211 ***** válasza:
60%
Nekünk régen a gáz sutö volt ilyen egy cserép az aljára vagy egy tégla alufóliába becsomagolva megoldotta a problémát.
2020. jún. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Béla211 ***** válasza:
100%
Vagy először meg próbáld meg lejjebb rakni. A tepsit.
2020. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok élelmiszernél a légkeveréses höfokot adják meg (mert a legtöbb mai sütö olyan), a régi tipusúnaknál kb. 20 fokot le kell vonni a megadott értékböl, akkor lesz jó.
2020. jún. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig így jártam, csak gázsütővel. A sütőrácsot két soron betekertem alufóliával, azóta tökéletes :)
2020. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddig ötleteket. Eddig középen volt a rácson. Sajnos nincs meg az eredeti tepsi. Ez elég speciális tűzhely, ilyen vékonyt még sehol sem láttam, így nem találtam hozzá való tepsit, csak a rácsra tudok tenni. Eddig még nem volt dolgom elektromos tűzhellyel. Most direkt bekapcsoltam, ha jó érzem, akkor felül van a melegítő felülete. Mind ilyen, ami nem légkeveréses?

Most kipróbálom egy mirelit pizzával, lentebb tettem a legalsóba a rácsot, azt hiszem, hogy jobb lett. :)

2020. jún. 12. 12:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Miénk is ilyen, ezer éves, nem légkeveréses. Inkább nem sütök benne mert drága tapasztalat. Valami 3 perc alatt összedobható kalácsot csináltam legutóbb pizzatésztából, és én mint béna szakács menőztem a páromnak hogy ez annyira egyszerű, ki az aki ezt elrontja?! Nyilván... odaégett. 😅
2020. jún. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!