Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet mentolos csokit...

Hogyan lehet mentolos csokit csinálni házilag?

Figyelt kérdés

Mivel van itthon menta, így azt szeretném azzal elkészíteni, de csak borsmenta-kivonattal látok receptet

Csak azzal lehet/érdemes megcsinálni?



2020. júl. 12. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én csináltam egyszer. Kb. 1.5dl habtejszínbe áztattam 3db borsmentás teafilert,kb.1 órára. Ezután kivettem belőle a filtereket,megmelegítettem,és 200gr fehércsokit daraboltam bele.Ezt kevergetve felolvasztottam a tejszínben.Beraktam a hűtőbe,jól lehűlt,és meg is dermedt. Ezután étcsokit temperáltam,kikentem vele a bonbonformát,kis időre hűtőbe tettem. Ezután megtöltöttem a bonbonformákat a mentolos krémmel,majd étcsokival zártam le a mélyedéseket. Újra hűtőbe tettem,1-2 óra múlva szépen kipattintható a bonbon.

Szerintem mentalevéllel is működik,azt áztatnék a tejszínbe.A férjem szerint ez a csoki tiszta After eight-feeling volt.

2020. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1 nek igaza van
2020. júl. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm 😊

A fehércsokitól nem lett túl édes?

2020. júl. 12. 23:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok.

Nem lett túl édes,nagyon durván mentolos volt,az rendesen dominált.

2020. júl. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!