Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A pizzériáknak mi a titkuk,hog...

A pizzériáknak mi a titkuk,hogy olyan jól csinálják a pizzatésztát?

Figyelt kérdés

Én többféle módon is próbáltam.

A pizzériás mindig pont jó.Vékony és puha.


A vastagságot nagyon nehezen találom el.Pedig, nem teszek bele sok élesztőt.



Úgy szoktam csinálni, hogy élesztőt meleg, kis cukorral vízben felfuttatom.

Aztán egy tálba liszt,bele az élesztős víz, pár kanál oliva olaj és addig keverem, míg egyöntetű nem lesz.Utána, kelesztem 1 órán keresztül.


A nyers tésztára rakom a pizzalapszószt, majd szalámi, gomba, sajt és be a sütőbe kb 200 fokra (légkeverésessel).

Az én tésztám sohasem lesz olyan jó, mint a pizzériákban.



Nekem az a gyanúm,hogy az élesztő a ludas.Legközelebb megpróbálom a por alapú élesztőt.



2020. júl. 25. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kemence, amiben sütik. Ott dolgozom :)
2020. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Nagyjából az élesztő az egyetlen, amiből ugyanolyat használnak, mint te.

Más a liszt, más a technológia, más a technikai háttér.

Nem kicsit, sokkal másabb. Komoly beruházások , rengeteg gyakorlás nélkül esélytelen, hogy le tudd utánozni.

2020. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
A sütési hőfok.
2020. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Sütési hőfok (200 fok nagyon kevés a pizzának, olaszoknál 300-350 fokos kemencében sütik, vagy sokszor még magasabb hőmérsékleten. Szintén nem tesz jót neki a légkeverés, mert az nagyon szárítja, én még szoktam egy kis vizet is tenni a sütőbe a tészta mellé, hogy legyen egy kis gőz is /sajnos nem gőzős a sűtőm/).


Szintén nagyon fontos a liszt minősége. Nekem még az vált be legjobban, hogy BL55-BL80 keveréket használok, aztól függően milyen minőségű az egyik és milyen a másik. De van már több helyen pizza lisztkeverék. A sima BL55 finomlisztből nem lehet pizzát sütni mert rossz lesz /sok recept a neten írja, hogy nekik sikerült, hát vagy nem ettek még pizzát, vagy "nebántsukmegamamátésegyükmegjóizűen" vagy amit ez egyik haverom mondott mindig: "az éhség a legjobb szakács". Ha nagyon nincs más és "ehető" dolgot akarok csinálni igaz nagyon nem lesz pizza tészta de finom és ehető, de 15 dkg főt krumpli /kevés sóval megfőzve, és a főzés után mérve/ - 30dkg BL55 finomliszttel csinálva lesz egy ehető dolog belőle (nem pizza, valamennyira hasonlít, de legalább ehető), ésennek elég a 200 fokos sütő.

2020. júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Igen, a sütési hőfok...

Meg a liszt minőség, az anyaghányad, és ennek függvényében a hidratálás, a dagasztás ideje, a sikér kioldás minősége, a kelesztés ideje, az érlelés ideje, a nyújtás technikája, a sütő, és a sütőfelület hőmérséklete és anyagminősége....

Tudom még sorolni. :)

2020. júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Olyan nincs hogy pizza lisztkeverék. Van külön pizzaliszt 00-ás számmal. Szóval ha az igazi pizza kell felejtsük el a bl55-80 és minden hasonlót, és 00-ás lisztet használjunk.
2020. júl. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
a víznek a keménysége is számít, de ez ebben az esetben elhanyagolható, egyszerűen túl hideg a sütőd
2020. júl. 27. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 pincopallino válasza:
55%
A kelesztés. A pizzériák ( a jók) 24 órás kelesztéssel dolgoznak. Nagyon kevés élesztő ami egyből a tésztába megy, és cipó formában kel egy napig.
2020. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgoztam pizzériában 350 fokos kemencével, azt itthon nem tudom produkálni, de a 230 fokos légkeveréses sütőben sem sütök rosszat.

A dagasztás és a kelesztés, az nagyon lényeges! A pizza tésztájának nem elég ez a jól összekeverem dolog, azt jó alaposan meg kell dagasztani. Az alapos dagasztás után hűtőben keleszetem 10-15 órát, majd jól átgyúrom, és a sütőlemezen kinyújtva pihentetem kb. fél órát, akkor rákenem a pizzaszószt, rápakolom a feltéteket (nem túl sokat), tetejére sajt (legalább a fele parmezán), és mehet a már 20-30 perce maximumon dübörgő sütőbe. A kemencében 2.5 perc, itthon 12 perc a szülési idő, tehát nem is lehet ugyanolyan, de a húszon éves gyerekeim maximálisan elégedettek vele, és zerintem se rossz.

2020. okt. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!