Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elmagyarazna nekem valaki,...

Elmagyarazna nekem valaki, hogy en is megertsem mire valo az almapektin (nem kerek google linket)?

Figyelt kérdés

2020. aug. 6. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Zselésítő anyag befőzéshez, vagy instant rost, ami segíti az emésztést.
2020. aug. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sűrítésre.

Olyan gyümölcslekvárok alapvető összetevője, amely gyümölcsökből nem lehetne önmagukban lekvárt főzni.

Pl. az izabella szőlőből fantasztikus lekvárt lehet főzni, de csak ha almát is rakunk hozzá, vagy szimplán pektint.

Nemcsak az almának van pektin tartalma, többféle növénynek van.

2020. aug. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ahogy az előttem szólók írták. Besűríti a dzsemet.
2020. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alma nagyon erösen zselésedö gyümölcs, amiböl sok van általában. Ezért a nem jól zselésedö gyümölcsekbe régen almát is föztek, ma az almából kivonják a zselésítö anyagot, ez a pektin.

A pektin segít abban, hogy a gyümölcslekvárok megkössenek, ez van a zselésítö cukorba keverve is (és nem zselatin, ahogy sokan gondolják)

2020. aug. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A fentieken kívül egy kevésbé reklámozott tulajdonsága, hogy remek élelmi rost, és a bélflórának nagyon jót tesz.
2020. aug. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, figyelmetlen voltam, írták már előttem.
2020. aug. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek.
2020. aug. 7. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!