Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel sűrűsítsem be egészséges...

Mivel sűrűsítsem be egészségesen a főzelékemet?

Figyelt kérdés
Már nem szeretném használni a sima BL55-ös fehér lisztet erre. Mit tanácsoltok, kinek mi vált be?

2020. szept. 5. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Mit akarsz besűríteni? Kezdetnek tehetsz kevesebb vizet, a főzelék egy részét össze turmixolhatod, tehetsz kevés vízben oldott burgonya vagy kukorica keményítőt. Ez a rántás dolog a világ nagyobb részén ismeretlen fogalom, és egész jól elvannak! Egyszerűen csak hagyd ki a lisztet, és tegyél sokkal kevesebb vizet.
2020. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Krumplival
2020. szept. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
A liszt nem egészségtelen. Melyik részére gondolsz, hogy az? és miből gondolod, hogy más, nem búza ledarálva egészséges?
2020. szept. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3

A BL55-ös fehér liszt egészséges? 😳


Mivel a kérdésem magyarázó szövegében erről az egy lisztről volt szó, hogy ezt mivel tudnám helyettesíteni, ha a főzeléket szeretnék csinálni.

2020. szept. 5. 21:56
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Ugyan olyan, mint bármelyik. Az az egészséges, ami pluszt ad, vitamint stb. Egészségtelen meg az, ami karos, pl. teljes kiőrlésű, rengeteg indokolatlan zsír stb. A normál liszt egy teljesen semleges összetevő, se nem egészséges, se nem egészségtelen. Vagyis de, annak az, aki gluténérzékeny vagy cöliákiás, de aki nem az, annak nem az. Aki fogyni akar, annak sem az, csak a megfelelő arányt kell megtalálni, hogy mennyit ehet x mennyiségű mozgás mellett
2020. szept. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

"A BL55-ös fehér liszt egészséges?"


Látod, ezt a kérdést kellett volna alapból feltenned, és nem kellett volna fölösleges köröket futni.


Igen, az. Ugyan mitől lenne egészségtelen?

2020. szept. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én burgonya- vagy kukoricakeményítővel szoktam, de csak azért, mert jobban szeretem az állagát, mint a lisztét.

Egy kiló zöldséghez szoktam 2 csapott evőkanállal tenni. Utána ebből én 4-szer eszek.

Ha nem vagy kifejezetten allergiás vagy érzékeny, akkor kb. egy teáskanálnyi mennyiségű liszt v. keményítő semmilyen étrendet vagy diétát nem tesz tönkre, ez annyi, mint a semmi. Az egészséges táplálkozás nem egy teáskanál liszten fog múlni. Ha azzal szereted, nyugodtan tegyél bele, semmi bajod nem lesz tőle. Vagy használj keményítőt, szerintem azzal finomabb :)

2020. szept. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mióta a betegségem okán speciális diétán vagyok, a főzeléknövényeket nem vízben teszem oda, hanem párolom. (van amelyikhez kell tenni egy ujjnyi vizet, de az a végére el is tűnik)

Majd amikor teljesen puha, egy kis tejföl vagy tejszín és kész.

Amit feltétlenül muszáj sűríteni, azt tápióka keményítővel oldom meg.

Ebből egyébként tökéletes lisztmentes palacsintákat is lehet sütni, amik még másnap sem kemények.

2020. szept. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Én nem tudom,de szerintem a gluténre gondolt.
2020. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Én évek óta nem teszek lisztet a főzelékekbe. Nagyon kevés vizet hagyok rajta, és a tűzről levéve simán bekeverem tejföllel. Ha nagyon akarsz bele szórni valamit, akkor habard be keményítővel.
2020. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!