Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen tejmentes, pépes ételt...

Milyen tejmentes, pépes ételt főzhetnék magamnak?

Figyelt kérdés

Ha nem pépeset eszem, akár több hónapig is húzódhat az állkapcsom gyógyulása, viszont semmilyen tejterméket nem ehetek sebek miatt.

2-3 hétig kell pépeset ennem, de nem is nagyon tudnék mást, mert csak toastkenyér fér be a számon.

Krémlevesek, főzelék jutottak eszembe, de tejszín/tej nélkül az egy undorító zöldség püré!

Bébiételt kóstoltam, de ehetetlen volt..

Mit lehetne enni? Unom a májkrémet és a tört krumplit! :(



2020. szept. 6. 12:25
1 2
 1/19 batta80 ***** válasza:
71%

- padlizsánkrém

- hummusz (csicseriborsókrém)

- mexikói konyha rengeteg féle krémet használ


A tejterméket helyettesítheted növényi tejekkel: kókusztej, mandulatej ami szerintem elég zsírosak ahhoz, hogy a legjobban hasonlítsanak a tehentejhez.

2020. szept. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
Smoothie, bébiétel, levesek, joghurt (növényi, az Alpronak sok gyümölcsöse van, szerintem finomak és a nagyobb boltokban beszerezheted őket), tejbegríz (kókusztejjel)
2020. szept. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%

Növényi tej

De van tejfol is, dr oetker pl, annak nagyon hasonlo ize van

. egy kis doboz 400 ft a sparban, de hat ha most nincs mas...

Szoja es kokusz alapu joghurtok is vannak, pudinf is, vegan jegkremek..


Vagy surited sajat magával...van, ami nem rossz ugy.

Sargaborso, lencse, bab nem is tejfölösek amugy se


Kitartást. En nem bírnám, pedig lehet kell majd

2020. szept. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tippeket! Nagyon nehéz választani mert pl. a kókusztejet és a mandulatejet egyszerűen nem tudom meginni, sem a humuszt. Nem vagyok vegán, klasszikus mindenevő vagyok, ezeket az újhullámos ételeket nem tudom megenni. Krémsajttal, vajjal eszem a szendvicsem, túrót és joghurtokat is rendszeresen fogyasztok, szalonnát, sült húsokat. Már ott tartok, hogy csinálok valami hagymás sült húst zöldségesen rizs körettel és egyben ledarálom! Nyilván borzalmas lenne, ezért keresgélek "gyárilag" pépes kaját.

Erjesztett dolgokat sem ehetek, tehát az alternatív joghurtok, sajtok, sör, kínai és japán szószok kilőve. Az 1. napra szűrt zöldséglevet mondtak, így inkább nem ettem semmit, aztán tojást, krumplit ettem, májkémet, de éhes vagyok egész nap! Éjjel betelt a pohár, a konzerv sólet jó volt, csak a húst szálasan nem mertem megenni, pedig az benne a legjobb!

Kicsit kivagyok már idegileg és lelkileg, ráadásul fáj egész nap. Reggelire 1 óra alatt ettem meg 2 szelet toastkenyeret májassal és 1 kis paradicsommal. Persze most még jobban fáj, mert a kenyér nem oldotta fel önmagát, kicsit csak kellett rágni.

2020. szept. 6. 13:05
 5/19 A kérdező kommentje:
Banános kekszmorzsát is ettem 1 napig, csak ahhoz sok vizet kelllett inni, beletapadt és a szénhidráton, cukron kívül nemsok tápanyag van benne.
2020. szept. 6. 13:11
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a helyzet, amikor nem válogatunk.

Marad a zöldségpüré, csinálhatsz házi húskrémet, tojáskrémet, zöldségpástétomot. Nem rosszak ezek, ha jól fűszerezed.

2020. szept. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
54%

Szia, én a helyedben csinálnék egy olajos piskótát, süsd meg és azt is tudod enni, azt tudod ízesíteni is sütés előtt is. Tej nélkül is megoldhato, kicsi darabokban megeheted. ;)

Plusz amiket írtak. Babkrémet is próbáld ki, úgy teszed oda mint egy főzeléket,hagyma és bab, fűszerek aztán leturmixolod vagy bármi, és az is szuper nagyon sokat ettem.

2020. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Bármilyen "normális" ételt le tudsz turmixolni! Akkor belefér a pépes kategóriába, olyan íze van, mint amit szeretsz és akár szívószállal is lehet enni.

Persze ami túl sürü lenne, azt kevés vízzel/húslevessel lehet higítani.

2020. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Talán jobb lesz a főzelékpüré, ha egy kis főtt krumplival sűríted. A bébiételekből nekem csak a gyümölcsösek jöttek be.

Ha elég puhára főződ, akkor a pörköltet is meg lehet enni villával összenyomkodva. Esetleg csináld csirkemellből. A virslit, sült párizsit is össze lehet nyomkodni villával. Én ilyesmiket ettem bölcsességfog műtét után.

De kipróbálhatod a növényi tejeket, növényi margarint is az ételkészítéshez.

2020. szept. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az OK, hogy magában nem ízlenek a növényi tejek, de egy turmixban vagy krémlevesben nem hinném, hogy annyira éreznéd az ízét, hogy ne tudd meginni/enni. Nekem a natúr kókusztej vált be leginkább, ezt még sós ételekhez, főzelékekhez is szoktam használni, mivel tejérzékeny vagyok. A családom is szokott enni a kókusztejjel készült ételeimből (így nem kell kétfelé főznöm, 4-ből ketten vagyunk érzékenyek), és ízlik nekik. Kávéba, tejberizsbe, -grízbe, pudingba is ezt teszek.

Húsokból szerintem legjobb, ha pástétomokat eszel, azt biztosan nem kell megrágni. Esetleg darált húsból készíts valamit, és pürésítsd botmixerrel. A húsleveshez, gulyásleveshez nem kell tej, a levét és a puhára főtt zöldségeket, tésztát össze tudod törni villával.

2020. szept. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!