Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Anyukák/Apukák! Ti minden nap...

Anyukák/Apukák! Ti minden nap főztök?

Figyelt kérdés

Mennyi időnként főztők a gyerekeknek? Mert igazándiból más sem csinálok csak főzők, nincs időm nagyon semmire.

Nálatok hogy megy ez?



2020. szept. 8. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Én mindennap főzök, kivéve ha marad másnapra elegendő. Nekem van időm mindenre, nem tudom neked miért nincs.
2020. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Mi direkt mindig 2-3 napra főzünk mivel a munka miatt nincs idő mindennap rá. Persze előfordul hogy a gyerek már nem akarja megtenni ugyan azt mint két napja szóval ő ilyenkor kap valami külön ételt (tejbegriz vagy rizs esetleg tojásos tészta ilyenek mivel ezeket nagyon szereti). Aztán megy megint a főzés 😁
2020. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Gyakorlatilag mindennap főzök, kivéve, ha 2x ehető a kaja, pl. káposztás étel, babgulyás, stb.

Régóta csinálom, van rutinom, nem tart sokáig.

Egy hétköznapi kaja - akár levessel egy második - összekészítése, ha nagyon vakaródzom, fél-háromnegyed óra. Többi a tűzhely dolga.

(2 felnőtt, 1 gyerek és 1 nagypapa)

Mi a fenét tudsz te egész nap főzni?

Tényleg mesélj róla!

2020. szept. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ gyesen vagy-e, vagy dolgozol, hány éves a gyerek és hány gyerek van, esztek-e együtt vagy a párod más műszakban van-e.


5 év alatti gyereknek másféle kaja kell mint egy tininek.


Kisgyereknek napi többször de egyszerűbb ételt érdemes készíteni. Pl főtt répa, humusszal tízóraira, valami gyors de tartalmas ebédre, forró csoki uzsonnára, valami hideg vacsira.

Ettől extrábbat szerintem feleseges, úgyse ül meg a fenekén, nem igényli a három fogásos ebédet.


Iskolás gyerek napközben kap menzát, ez esetben vacsorára rántotta vagy pl palacsinta elég, aztán viszonlátásra. 😉


Kamasz gyereknek meg valami kiadósat kell fõzni, hat liter töltött paprika hűtőbe be, aztán lehet rájárni ha kajás.

2020. szept. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni hogy reggeltől 17 ig dolgozok. Tini a gyerek
2020. szept. 9. 06:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak szombaton vagy vasárnap
2020. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ha a gyerek napközben el van látva, be van fizetve, főtt ételt is eszik, akkor este már nem kell komplett főtt ételsor.

Hétvégén meg főzöl.

2020. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Tini gyereknek már simán ki lehet adni ukázba, hogy Petikém ma te főzöd a gulyást. Itt a nagyi receptje, családi tradítció, kicsit önnálósodjál.


Dícsérd, lásd el tippekkel, és tanulja meg a kedvenc ételeit elkészíteni.


Különösen a fiúk ebben a korban nagy zabások, szóval ilyen paprikás krumpli, töltött káposzta, pacal jellegű dolgokat gondoljatok ki.

De emellett az se árt ha egy tükörtojást vagy egy körözöttet össze tud dobni.

2020. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem főzök minden nap, cssak heti 3-4 alkalomal. A 14 éves lányom is szokott főzni, a kedvenceit már megtanulta elkészíteni és sokszor főzünk együtt is.
2020. szept. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, így már más. Én úgy oldanám meg a te helyedben hogy pl egyik nap két napra elegendőd főznék, es mivel a második nao nem főzöl így arra van időd hogy előkészülj a következő napra, pl megpucolod, felvágod a krumplit/húst és be a hűtőbe aztán másnap mikor hazaérsz már csak fel kell rakni. Esetleg egy olyan nap mikor kaját rendeltek, vagy pizzát. Utána valami egyszerűbb ételt pl ami kisütős, és megvan fél óra alatt össz-vissz.
2020. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!