Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A vákumcsomagolt csirkemellet...

A vákumcsomagolt csirkemellet (lidl-ből való) meg kell mosni sütés előtt?

Figyelt kérdés

2020. okt. 1. 08:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
én megszoktam. tuti nem mossák meg, mielőtt vákumozzák.
2020. okt. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Meg szoktam mosni igen. tök ilyen nyálkás fújos létyóban úsznak,tudod ki eszi meg :(
2020. okt. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Igen mindig megmosom.
2020. okt. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, hogy a gyártó szerint meg kell e mosni, de én mindig megmosom. Nem áztatom a vízben, hanem folyóvíz alatt megdörzsölöm.
2020. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

NEM. NEM. NEM.


Vendéglátásban dolgozom, minden konyhán nagy piros betűkkel ott van, hogy a nyers csirkét megmosni veszélyes.


De még egymás mellett se lehetnek a hűtőben pl főtt hússal vagy nyers zöldséggl. Minimum, hogy külön polca van, de sok helyen ahol csirke a specialitás, még külön hűtője is...

Külön színkódolt vágódeszka is van, nyers hús (piros), nyers hal (kék), főtt hús (sárga), pékáru és tejtermék (fehér), zöldségek (barna), frisss saláta és gyümölcs (zöld).

Ugyanez késekkel.


Ha a rosszat használod, az az első alkalommal szigorú letolás, de másodszorra úgy rúgnak ki, hogy a lábad nem éri a földet.


A nyers száryas megmosása nagyon rossz, mert az egész konyhát beteríti baktériumokkal amik aztán ottmaradnak a mosogatóban, rákerülhetnek tányérra, pohárra, salátára, stb.


[link]

[link]


Ha emberi fogyasztásra árulják, akkor nem kerülhetne forgalomba koszosan.

2020. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
5 akkor hagyni kellene abban a lében amiben a vákuumban volt ?? 😅🥺
2020. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én évek óta nem mosom meg a husit és soha nem lett semmilyen bajom. A baktériumok ha vannak is rajta, akkor a sütés főzés hője által megsemmisülnek.
2020. okt. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
6, A levet a csomagolással együtt kukába. Ez többnyire csak a szövetekből kiszivárgott vér, plazma stb ahogy megállt a keringés, és az izmokat átvágták, lassan távozik. Valószínűleg a sütés/főzés során jön még ki belőle ugyanez amúgy is. 😉
2020. okt. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

Semmilyen húst nem ajánlott mosni.


Miért mosod a húst? Hogy tiszta legyen, igaz?

Namármost, miközben mosod, egy csomó aeroszol részecske szétspriccel a konyhádban, és mindenre rámegy a "húsos" aeroszol. A benne található baktériumok,gombák rákerülnek a kenyérre, többi késre, tányérokra stb, ahonnan esetlegesen megbetegedéseket okozhatnak.


Ha nem mosod meg a húst, akkor sütés során elpusztulnak a rajta található mikroorganizmusok, így nincs gond.

2020. okt. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Hát én nem a baktériunok miatt mosom meg a húst, hanem mert vagy 15dkg undorító részt vagdosok meg mosok-szedek le róla, mindegy, hogy a lidlben (általában ott) vagy hentesnél veszem!

Nekem ha valaki nem mossa meg az olyan, mintha a földből kihúzott répát egyből karikázná és tenné a levesbe az ember 🤮🤮🤮🤮

2020. okt. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!