Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen kávéfőzőt érdemes venni?

Milyen kávéfőzőt érdemes venni?

Figyelt kérdés

2020. okt. 4. 14:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
55%

A klasszikus Szarvasi szénné égeti a kávét, emiatt atomkeserű lesz, de hát kinek mi ízlik, ez is mutatja, hogy mennyire különbözőek az ízléseink. A kotyogós és a forralásos főzők ugyanez a kategória.


A #6-os jól összefoglalta a különböző főzési módokat. Személy szerint nekem a French Press és a török kávé bejövős.


Ha a kérdező a darálós kávégépek felé húz, akkor azt kell megfontolnia, hogy automata kávégépet szeretne vagy karosat ("manuális"). A karos a legmagasabb minőségi kategória, de barista tudás is szükséges hozzá és jó alapanyag (frissen pörkölt kézműves kávé 8-14e Ft./kg).

2020. okt. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Mi a Nespressot cseréltük le egy darálósra (130e volt a gép) tavaly augusztusban.

Egyszerű volt az indok: költségcsökkentés. Igaz ekkor még nem számoltunk a maradjotthonnal, (én még mindig HO), és kb számításaim alapján 1-1,5 év alatt visszahozta volna az árát covid nélkül, coviddal ez jóval kevesebb idő lett :)

Véleményem szerint sokkal jobb a kávé így frissen, mint kapszulában, és mikor ismét Nespressot iszok, az elég gyengének hat, és kb dupla kellene belőle.


Covid nélkül heti 25 fogyott, coviddal heti ~50 (ketten használjuk a gépet).


Azonban sok tapasztalatom nincs, 15 éves korom óta Nespressot ittam (most vagyok 30), és 1 éves darálós tapasztalatból kiindulva sokkal jobb a friss szemekből ledarált kávé, mint a kapszulás. Kotyogósat csak vendégségben ittam, de sosem ízlett.

2020. okt. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 lindababa59 válasza:
65%
Ha nem túl sok kávét iszol, tehát nem tartod drágának a kapszulánkénti 80-100 Ft-os árat, akkor figyelmedbe ajánlom a most futó Tchibo akciót. Beinvesztálsz 24000-25000 Ft-ot, nem emlékszem pontosan, magyarul előre betárazod a kapszulákat és kapsz mellé egy ingyen gépet. Mi ezt csináljuk a munkahelyen, már volt belőle korábban születésnapi ajándék is.
2020. okt. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!