Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elrontottam a tepsis krumplit,...

Elrontottam a tepsis krumplit, ehetővé tudom tenni valahogy?

Figyelt kérdés

Hasábokra vágtam a krumplit, összeforgattam olajjal és fűszerekkel, majd 180-200 fokra betettem sülni a sütőbe.

Kb. fél óra múlva állt alatta a lé, azt kiöntöttem. Később kezdett szétesni a krumpli (B-s), le is tapadt a tepsiben.

Most a fele szétmállott, a többi félig nyers.

Tudok valamit csinálni vele, hogy ehető legyen?

Gondoltam összetöröm, de nem elég puha, visszatenni sülni nem szeretném, mert már így is letapadt.


2020. okt. 8. 11:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Hol van ez elrontva??? A legjobb része az ilyen krumplinak amikor a végén, miután kiszedted a puhákat, nekiáll a család kiskéssel felkaparni és magába tömni az odasült ropogósát :D
2020. okt. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%

Locsold meg néhány korty vízzel és önts alá ismét olajat és ha mással nem, alufóliával borítsd be, hogy átpuhuljon, majd utána vedd le a fóliát, hogy a képződött pára, víz elsüljön belőle, és egy kicsit átpiruljon a krumpli.

Ami már leragadt, letapadt, majd ha már üres lesz a tepsid, felkapirgálod.

2020. okt. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Így készül a tepsis krumpli, a vízet nem kellett volna leönteni, és nem elég fél óra, az meg normális, hogy letapad. Tedd vissza.
2020. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
4%
Krumplit csak főzni szabad .
2020. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
De miért öntötted le a vizet alóla?
2020. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"Krumplit csak főzni szabad."


Én nem értem az ilyen válaszokat. Sosem ettél finom sült krumplit?

2020. okt. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%
Legközelebb tegyél alá sütőpapírt.
2020. okt. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%

#1: itt a pont! :-) szerintem is ez a legjobb!


kérdező: egészben nyelnétek le a krumplit...?? Úgyis megrágjátok, mi a baj a kicsit "szétesett" krumplival?

2020. okt. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna leöntened alóla a levet. Tudom, késő bánat, de legközelebb ne tedd. Abban puhul meg a krumpli, ha eltűnik a leve, utána kezd pirulni.

Fél óra nem elég a krumplinak a sütőben.

2020. okt. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
sárgahéjú krumplit szoktam tepsiben sütni, 25 perc is elég, és nem ereszt levet soha!
2020. okt. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!